LMP: az autómentes Lánchíd bizonyított

Farkas Bazsi 2023-05-08 11:34:50
Bakos Bernadett arról beszélt, hogy a zöld párt támogatja az úgynevezett Budapesti Lakógyűlést.

Az LMP szerint az autómentes Lánchíd az elmúlt időszakban bizonyított, a hídfelújításra ígért kormányzati forrás pedig jár a budapestieknek - mondta hétfői sajtótájékoztatóján a párt országgyűlési képviselője, Bakos Bernadett.

Az ellenzéki politikus úgy értékeli, nem fokozta a dugókat a fővárosban az, hogy a Lánchídon nem haladhatnak át autók, de végre akadálytalanul közlekedhetnek rajta a buszok és a kerékpárosok is. Bakos Bernadett hozzátette: a korábbi közlekedési rend egyetlen szereplőnek sem vált előnyére.

Az LMP úgy látja, mindezek miatt helyesen döntött úgy Budapest főpolgármestere, hogy a fővárosiak véleményét is kikéri a híd ügyében. Bakos Bernadett megjegyezte: reméli, hogy a válaszolók nem az autós közlekedés mellett döntenek, miután a budapestiek többsége ma sem autózik, hanem tömegközlekedéssel, gyalog vagy kerékpáron közlekedik.

A kérdés, hogy a kormány elfogadja-e a döntésüket - fogalmazott a politikus, sérelmezve, hogy a kabinet még mindig nem fizette ki a hídfelújításra ígért 6 milliárd forintot.

"A hatmilliárd forint nem adomány, az jár a budapestieknek" - szögezte le.

Elmondta azt is: az LMP támogatja az úgynevezett Budapesti Lakógyűlést, amelyen keresztül a fővárosiak véleményt mondhatnak a város ügyeiről. Hozzátette: pártja ugyanakkor az autómentes rakpart vagy a dugódíj bevezetésének ügyében is kikérné az emberek véleményét.

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.