Szűrővizsgálatokon és prevenciós beszélgetésen való részvétellel segíthetünk a szombathelyi kórháznak egy új eszköz beszerzésében!

Farkas Bazsi 2023-05-03 16:36:57
Egy-egy alkalom után újabb 500 forintot ajánl fel a Richter a 3 és fél millió forintos alaphoz.

Május 14-én Richter Egészségváros nől ki a szombathelyi Fő tér térköveiből. A programnak kettős célja van:

Egyrészt a lakosságot ingyenes szűrésekkel, prevenciós beszélgetésekkel, közös tornával és koncerttel várják.

Másrészt pedig minden egyes aktivitás után, vagyis szűrésen, koncerten, tornán való részvételt követően a Richter újabb 500 forint adományt ír jóvá a Markusovszky Kórháznak.

A gyógyszergyár egyébként 3 millió 500 ezer forintos alappal nyitja meg az adomány számlát.

A kórház egy elektrokoagulátor készülékre gyűjt. Amint azt Nagy Lajos igazgatótól megtudtuk a készülék közel 7 millió forintba kerül, így remélik a lakosság lesz annyira aktív, hogy a szükséges pénz összegyűlik.

Vasárnap egyébként egy egészség sétával indul a nap, a résztvevőket 9 órára várják a Március 15. térre. A sétálók után a gyógyszer cég 1500 forintot ír jóvá az alapadományhoz.

A részletes program itt olvasható

Szólj hozzá!

A Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő az egyik legnépszerűbb őszi attrakció

A Nyíregyházi Állatpark, a Fővárosi Állat- és Növénykert, az Egri vár és a Gyulai Várfürdő, is ott van az élbolyban.

Ősszel és tavasszal is Szombathelyen szerepel a magyar férfi kosárlabda-válogatott

Novemberben a finneket, februárban az olimpiai és Európa-bajnoki ezüstérmes franciákat fogadják Perlék.

A Kormányhivatal szerint nem, a Fidesz-frakció szerint jogsértő volt az Audi-szerződés nyilvánosságra hozatala

“Titkolni felesleges és erkölcstelen volt” - mondta a szerződések kapcsán Pintér Bence.

Bekábítózva lopott autót egy körmendi sofőr

Összetörte a lopott autót, majd elfutott a helyszínről. A rendőrök otthon kapták el.

Nagy Márton a kétszámjegyű minimálbér-emelést is elképzelhetőnek tartja

Mondjuk ő mondta azt is, hogy leszámoltak az inflációval és 2025-re is komoly fellendülést ígért. De hátha majd most!

Annyira súlyos a galamb helyzet Szombathelyen, hogy önkormányzati beavatkozást követelt a téma

Az állatokat befogják, hogy majd elszállítják. A városvezetők azt hangsúlyozták, hogy nem kellene etetni a madarakat.

Újabb kínzó kérdéseket kapott Semjén Zsolt a Szőlő utca kapcsán - mindeközben a Fidesz nemet mondott a vizsgálóbizottságra

A KDNP első emberének kéretlen és kínos magyarázkodása a parlamentben, nem múlt el nyom nélkül. 

Ez volt Borsi Róbert Audi-csapdája Pintér Bencének

A keddre halasztott közgyűlés előtt már nyilvános a fideszes képviselő indítványa. 

Lőgyakorlat lesz októberben Győrszentivánon, a katonai lőtéren

Éles gyakorlatra figyelmeztet a Magyar Honvédség!

Több, mint 7 éven át 45 alkalommal követett el biztosítási csalást egy férfi

A Vas Vármegyei Főügyészség most sikeresen kért rá súlyosabb büntetést. 

Kábítószer hatása alatt tört-zúzott, verekedett - most vádat emeltek ellene Győrben

Garázdaság, könnyű testi sértés és rongálás miatt kell felelnie, börtön is várhat a férfira.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.