Hamis végrendeletet készített és használt fel egy soproni nő

Farkas Bazsi 2023-05-03 09:29:57
Akár 3 év börtönt is kaphat a vádlott.

A Győri Járási Ügyészség tájlkoztatása szerint hamis tanúzás bűntette miatt emeltek vádat egy nővel szemben, aki hamis végrendeletet készített és használt fel egy soproni hagyatéki eljárásban.

A vádirati tényállás szerint a nő nagynénjének házasságából gyermek nem született. A nagynéni férjének tulajdonában állt ugyanakkor egy közel 40 millió forint értékű ingatlan, mellyel kapcsolatban a férfi 2011-ben akképp rendelkezett, hogy azt halála esetén testvérei, illetőleg testvérei gyermekei örököljék.

A férfi 2018. évben elhunyt. 

A hagyatéki eljárás megindulását követően a vádlott megjelent a közjegyzőnél az özveggyel, az agyi infarktuson átesett, nehezen mozgó és beszélő nagynénjével és átadtak egy 2016-os keltezésű végrendeletet, melynek tartalma szerint az ingatlan 1/7 és 2/7 részét nem az elhunyt férfi testvérei és családjaik, hanem a férfi felesége, az özvegy örökli.

A végrendeletről a bíróság jogerősen megállapította, hogy az érvénytelen, azt nem az örökhagyó írta alá.

A rendelkezésre álló adatok szerint azt a vádlott szerkesztette és nyomtatta ki, majd hamisította alá.

Az ügyészség a nőt polgári ügyben elkövetett hamis tanúzással vádolja. A büntetési tétel három évig terjedő szabadságvesztés.

Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Soproni Járásbíróság fogja meghozni.

 

Szólj hozzá!

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.

Elkapták a rendőrök a kőszegi becsületkasszák kifosztóit

Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.

Aláírták - Magyarországon, Kőszegen jön létre az ENSZ Egyetem új oktató- és kutatóintézete

A volt Keleti blokkban elsőként létesülő ENSZ Egyetemi Intézet egyedülálló tudományos központként fog működni.