Nem lesz több reklám a Brenner János halálát bemutató sorozat epizódjai alatt a Hír Tv-n

Farkas Bazsi 2023-04-30 11:41:00
A szerződés egy pontját értelmezte másként a csatorna és a rendező. Szilágyi Andor nyilatkozott az Ugytudjuk.hu-nak.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, reklám szabta ketté a Hír Tv-n futó Legyetek szeretettel sorozat keddi epizódját. Mivel a sorozat témája szakrális, hiszen Boldog Brenner János vértanú haláláról szól, így eléggé furcsáltuk, hogy kereskedelmi jelleget adott a csatorna a műsorszámnak.

Még aznap írtunk a Hír Tv-nek, és Szilágyi Andornak a film rendezőjének is, hogy mégis mi indokolja a reklám betűzését az epizódba.

A Hír Tv-től továbbra sem kaptunk választ, viszont a rendezővel telefonon tudtunk beszélni.

Szilágyi Andor, a film rendezője

Fotó: imdb.com

Hála Istennek a helyzet megoldódott - kezdte így Szilágyi. Valószínűleg Boldog Brenner János "közbenjárásának" is köszönhető, hogy ilyen gyorsan lezárult az ügy. A probléma forrása egy félreértés volt, amely következtében a Hír Tv egy kb. 10 perces reklámblokkot helyezett el a filmben. Szerdától kezdődően azonban újra visszakerült minden a régi mederbe, a film, a nézőközönség legnagyobb megelégedésére reklám nélkül kerül ismét adásba.

Mégis mi volt a félreértés?

A szerződésnek egyik pontja - a HírTv szerint - lehetőséget biztosít számukra arra, hogy kereskedelmi jelleget érvényesítenek a sugárzás közben. Szerintünk pedig pont ez a pont az, ami ezt kizárja. Amitől én tartottam, hogy a mai reklámok felbukkanása felborítja a több idősíkon játszódó film gondosan,  patikamérlegen kidolgozott dramaturgiai egyensúlyát, a történet pedig ezáltal zavarossá válik. Amúgy szerintünk egy ilyen témájú, tragikus témájú történetbe egyébként sem ízléses, sőt kifejezetten tiszteletlenség reklámokat fűzni. Száz szónak is egy a vége: a nézők nevében is csak köszönettel tartozunk a Hír Tv a gyors és megértő korrekciójáért!

Szólj hozzá!

Különleges égi jelenség vár ránk: részleges napfogyatkozás lesz látható Magyarországról augusztus 12-én

A naplementével együtt érkező ritka látványra legközelebb csak 2039-ben lesz hasonló alkalom.

Irodalmi estek, sárvári Korda koncert, és körmendi májusfa kitáncolás 

Megküldte az NKA pályázaton 50 milliót nyert gencsapáti egyesület az elszámolását. 17 millió forintot utaltak vissza a szervezetnek.

Több mint 10 milliárd forint állami támogatást kapott hat év alatt az ETO FC akadémiája

A győri klub a negyedik legtöbb közpénzben részesült a kiemelt futballakadémiák között 2020 és 2025 között.

Régi dallamok töltik meg a folyók városát: először rendezik meg a Győri Régi Zenei Hetet

Mesterkurzusok, esti koncertek és a historikus zene legkiválóbb hazai előadói várják az érdeklődőket augusztus 16. és 21. között a Bencés Gimnáziumban és a Loyolai Szent Ignác-templomban.

Feladta magát: letartóztatták a győri halálos gázolás gyanúsítottját

A 19 éves férfi tíz nap bujkálás után önként jelentkezett a rendőrségen, a bíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását.

Lezárták a győri Baross híd, Hunyadi utca és Wesselényi utca közötti járdáját - felújítás kezdődött az egyik legforgalmasabb gyalogos szakaszon

Az Útkezelő Szervezet a nyári tanszünet idején végzi el a 160 méteres járdaszakasz teljes felújítását. A munkák idejére kerülőutat jelöltek ki.

2020 és 2025 között 11 milliárd 852 millió forintot kapott az államtól az Illés Akadémia, a kiemelt akadémiai státusza miatt

De ezen felül is kapott állami pénzt. Összesen 14 milliárd forint után csippant a telefon.

Harmadfokú hőségriasztás lép életbe - csütörtöktől, jövő kedd éjfélig tart a rendkívüli készültség

A tartós kánikula komoly egészségügyi kockázatot jelent, a hatóságok fokozott óvatosságra kérik a lakosságot.

Újabb szervezet állt ki az M87-es mellett: a Közösen Vas Megyéért Egyesület is nyílt levélben fordult Vitézy Dávidhoz

Az egyesület szerint a túlárazott beruházásokkal szemben fel kell lépni, de a Kőszeg és Szombathely közötti négysávos út megépítését nem szabad elhalasztani.

Új látványelemekkel, különleges fényfestéssel és erős vállalati összefogással készül a jubileumi Savaria Történelmi Karnevál

A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.

Rápli Róbert: Az M86-os és az M87-es fejlesztése nem maradhat el!

Szombathely parlamenti képviselője levélben fordult Vitézy Dávid miniszterhez.

Nagy István azonnali beavatkozást követel az üzemanyagárak miatt – miközben a kutakon szinte ugyanazok az árak, mint az Orbán-kormány ársapkája idején

A volt agrárminiszter szerint a gazdáknak nem ígéretekre van szüksége, hanem kiszámítható megélhetésre - kérdés, hogy az elmúlt 16 év, vagy a plusz 3 forint a kutakon fáj-e nekik jobban.

Országos szabályozást sürget a győri azbesztes utak ügyében Balog-Farkas Renáta

Az alpolgármester levélben fordult Gajdos László miniszterhez, és több javaslatot is tett a szerpentinitet tartalmazó útburkolatok egységes kezelésére.

Közel félszáz győri diák szerzett diplomát a Nemzeti Tudósképző Akadémián

A Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium 48 tanulója teljesítette sikeresen a rangos tehetséggondozó program követelményeit.

Romantikus vígjáték és Star Wars a csillagos ég alatt – újabb két estén vár a szombathelyi Zenés Kertmozi

Két egymást követő estén ismét szabadtéri mozivá alakul az Emlékmű-domb. Július 31-én a friss magyar romantikus vígjáték, a Szenvedélyes nők, augusztus 1-jén pedig minden idők egyik legismertebb sci-fije, a Star Wars IV. rész – Egy új remény várja a közönséget. A vetítések ingyenesek.

Vádat emeltek egy győri nő ellen aki kidöntötte a vasúti jelzőlámpát, majd elhajtott 

A vádirat szerint a baleset után nem állt meg, nem értesítette a hatóságokat, a megrongálódott jelzőberendezés pedig átmenetileg csökkentette a vasúti átjáró biztonságát.

Nagy nap lesz ma a parlamentben: a Vagyonvisszaszerzési hivatalról, és az ügynökaktákról szavaznak a képviselők, valamint elköszönhetünk a vármegyéktől és a főispánoktól is

Az Országgyűlés több jelentős törvényjavaslatról szavaz, miközben megkezdődik az állambiztonsági iratok teljes körű feltárásáról szóló előterjesztés vitája is.

Megújult a Magyar Ispita épülete Győrben - szeptemberben új kiállítással nyitja meg kapuit

Interreg-támogatással rekonstruálták a város egyik legjelentősebb műemlékét, amely a felújítás után korszerű kiállítóhelyként és kulturális központként várja majd a látogatókat.

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.