Háromnapos lesz a kiskúti majális Győrben

Pintér Bence 2023-04-29 11:36:51
Végig ingyen lehet majd parkolni az ETO Park parkolójában.

Az idei kiskúti majális április 29-én, egy úgynevezett „Zöld Nappal” kezdődik – mondta Tömböly Tamás, a Győr-Gyárvárosiak Baráti Köre elnöke, a rendezvény főszervezője. A szombati nap a környezet-, illetve állatvédelem jegyében fog zajlani, azaz minden kutyást és állatbarátot szívesen látnak a kiskúti helyszínen. Ezen a napon gyűjtést is rendeznek a győri állat menhelyek számára, akiknek minden támogatásra nagy szükségük van.

A főszervező megjegyezte, hogy a majális felvezető eseményeként a győri általános-, illetve középiskolásokat hívták versenyre. Az általános iskolás diákok, illetve az osztályok a Győri Jégsport Központ melletti növendékfák kreatív, „zöld” feldíszítését kapták feladatul. Az osztályok májusfáit szakmai zsűri fogja értékelni, és a győztesek értékes nyereményekre számíthatnak. A középiskolások képzőművészeti alkotásokkal, zenével, verssel, tánccal fejezhetik ki, hogy nekik mit jelent ma a májusfa.

A majális második napja (április 30., vasárnap) egy úgynevezett elekromajális lesz – folytatta Tömböly Tamás. A Magyar Elektromobilitás Egyesület szervezésében klasszikus elektromos jármű-tulajdonosok találkozó lesz, emellett helyet kapnak az autó- és motorkereskedések, töltőszolgáltatók, egyéb kiállítók is. „Természetesen a helyszínen igyekszünk színes programokkal lekötni a család apraja-nagyját. Szakmai előadásokkal, beszélgetésekkel, játékos feladatokkal, street food gasztro-utcával és vidámparkkal színesítjük az eseményt” – mondta a szervező.

Koncertek is lesznek: a gyerekek szórakoztatására fellép Némó és a Bohócok gyerekzenekar, az Alma Együttes, vagy Sík Frida, a felnőtt korosztály érdeklődésére tarthat számot az Irigy Hónaljmirigy koncertje, a Kvint Operett produkciója, vagy a fiatal veszprémi zenekar, az Anyu, ez hangos fellépése. Nagyszerű rockslágereket idéz meg a Triász Zenekar, fellép Nótár Mary is, esténként pedig DJ-k gondoskodnak a táncolható ritmusokról. A nagyszínpadon gyermek és felnőtt táncprodukciók színesítik az ünnepet.

A főszervező megjegyezte, hogy a programok középpontjában a Xantus János Állatkert áll, amely az ünnep alkalmával bizonyára csúcsra járatva üzemel. A korábbi évek tapasztalatai szerint a programokat nem csupán győriek, illetve a megyében élők látogatják, de jelentős számban jelennek meg szlovák és osztrák vendégek is.

A rendezvények három napja alatt látogatóinknak, illetve a Győrben közlekedőknek számolniuk kell a Nagy Sándor József utca szakaszos lezárásával. Jó hír azonban az autósoknak, hogy az ETO Park nagy parkolója az intézmény vezetőinek jóvoltából május 1-ig ingyenesen vehető igénybe.

A teljes program itt érhető el.

Szólj hozzá!

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.