Szabadhegyi képviselő: ezért kellett kivágni a fát a Jereváni úton

Pintér Bence 2023-04-26 10:08:33
Diligens TIbor ismerteti a szakértői véleményt.

Kisebb port kavart, hogy az elmúlt hetekben kivágtak Győrben, a Jereváni úton egy fát. A terület képviselője, Diligens Tibor (Fidesz-KDNP) egy Facebook-posztban számolt be az ügyről, amelyet a „tisztelt »szakértőknek«” címzett.

Elmondta, hogy a fakivágásról készült szakértői vélemény, a posztban valószínűleg ezt ismerteti:

„Az említett fa gyökérzete oldalirányban terjed, a felső 50 cm-es talajrétegben. A fa normál körülmények között 20-30 méter magasra nő. Ebbe a betonszegélyes kiemelt ágyásban lévő gyökérzetnek kellett volna megtartani a nála 12x nagyobb lombkoronát. Az utóbbi években nem ez az egy két ág tört le róla, hanem folyamatosak voltak az ágletörések. Még a korábbi években készült Google fotón is látható nagyobb letört ág. A fa törzse és nagyobb ágai tényleg egészségesek voltak. Viszont a megváltozott éghajlat miatti nagy viharok egészséges nagy fákat döntenek ki gyökerestől, olyan helyeken ahol a gyökérzetnek nincs helye.

Közép-Európa egyik legveszélyesebb invazív faja. Magjait az épület melletti résekbe fújja a szél, ott megsarjad és szinte lehetetlenség kiírtani. Ez jelenleg is látható az épület körül. Tönkreteszi a mellette kialakított gyönyörű ágyást.”

A képviselő szerint a bálványfa egyébként is több szempontból káros hatással van a környezetére, az őshonos növényekre.

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.