Környezeti és élettani hatásokat mérő szenzorokat vásárol Szombathely

Farkas Bazsi 2023-04-25 19:18:00
Mindössze 5% önerőt tesz bele az önkormányzat, a többi hazai illetve uniós forrásból érkezik.

Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata környezeti és élettani hatásokat mérő szenzorok beszerzését tervezi - áll a csütörtöki közgyűlés egyik előterjesztésének anyagában. A meglehetősen furutisztikusnak hangzó tervet egy nemzetközi Interreg pályázat keretén belül valósítja meg az önkormányzat, ami javarészt eu-s pénzek felhasználásával, partnerségben történik meg.

A vezető partner az olasz Veneto régió, a partnerségben görög, osztrák, magyar, német és francia szervezetek vesznek részt.

Az  szombathelyi önkormányzat költségvetése 131 068 euró azaz 49 millió 168 ezer 850 forint. Ám a költségek nem terhelik meg ekkora mértékben a szombathelyi költségvetést, mivel ERFA támogatásként 80%, a hazai társfinanszírozásból pedig további 15% érkezik a programhoz. A megvalósításhoz 5% önerő biztosítása szükséges, ami 6 ezer 553 euró és 40 cent azaz mintegy 2 millió 458 ezer 442 forint.

A csütörtöki közgyűlés mondja majd ki a végső szót a témában, amelynek várhatóan zöld utat adnak majd. 

Szólj hozzá!

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Pintér Bence : Több mint 665 millió forint mínuszt „termelt” 2025-ben a Győr+ Média

A polgármester szerint végleg összeomlott a hazug, győri propagandagépezet.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.