LMP: át kell állni a megújuló energiára

Farkas Bazsi 2023-04-22 12:06:07
Süveg Anna LMP-szóvivő azt mondta: az emberi tevékenység miatt kell szembenézni az éghajlatváltozással, a levegőszennyezéssel, a vízhiánnyal, a termőföldek kimerülésével és az erdős területek csökkenésével, ugyanakkor "a fosszilis energiát is túlhasználjuk".

Az LMP szerint át kell állni a megújuló energia felhasználására, így évente 15 ezer magyar ember életét lehetne megmenteni.

Süveg Anna LMP-szóvivő szombaton, a Föld napja alkalmából tartott online sajtótájékoztatóján azt mondta: az emberi tevékenység miatt kell szembenézni az éghajlatváltozással, a levegőszennyezéssel, a vízhiánnyal, a termőföldek kimerülésével és az erdős területek csökkenésével, ugyanakkor "a fosszilis energiát is túlhasználjuk".

"Az LMP - Magyarország Zöld Pártjának kristálytiszta víziója van bolygónk jövőjéről: a megújuló energiákra való átállás ehhez a nulladik lépés" - hangsúlyozta. Hozzátette: a nap- és szélenergia szélesebb körben való elterjesztése, a geotermikus energia kiaknázása és egyéb megújuló energiaforrások használata elengedhetetlen feltétele annak, hogy végre magunk mögött hagyjuk a fosszilis energiától való függésünket.

Hangsúlyozta, hogy a tiszta zöldenergia jobb levegőminőséget hozna, így véleménye szerint nem kellene évente 15 ezer magyar embernek meghalnia a levegőszennyezettség miatt.

"Sajnos ki kell mondanunk, hogy a Fidesz-kormány bűnös mulasztásban van szinte minden olyan kérdésben, ami a Föld és hazánk fenntarthatóságát szolgálná" - fogalmazott Süveg Anna, hozzátéve, hogy az orosz fosszilis energiához való "ragaszkodásuk" és az akkumulátorgyárak építése "gyarmati sorba" taszítja Magyarországot és állandó, súlyos környezetszennyezéssel jár.

A szóvivő szavai szerint ha az akkumulátorgyárak felépülnek, akkor a Föld napja nemzeti gyásznappá válhat.

Szólj hozzá!

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.