LMP: semmit nem nyerünk az akkumulátorgyárakkal

Farkas Bazsi 2023-04-21 15:23:14
Csárdi Antal a párt frakcióvezető-helyettese a Debrecenbe épülő CATL-gyár menedzserének nyilatkozatára utalva azt mondta: az üzem először kínaiakat tervez foglalkoztatni, akiket később robotok váltanak fel.

Az LMP szerint az ország semmit sem nyer az akkumulátorgyárak Magyarországra telepítésével és hamisak a kormány állításai arról is, milyen foglalkoztatást és adófizetést remélhetünk ezen üzemektől.

Csárdi Antal a párt frakcióvezető-helyettese pénteki sajtótájékoztatóján a Debrecenbe épülő CATL-gyár menedzserének nyilatkozatára utalva azt mondta: az üzem először kínaiakat tervez foglalkoztatni, akiket később robotok váltanak fel.

Az ellenzéki politikus emlékeztetett Orbán Viktor miniszterelnök szavaira, aki szerint az akkumulátorgyárak adóznak, de ha mégsem, akkor az ott dolgozók fizetnek adót és járulékot.

"Szeretném tájékoztatni miniszterelnök urat, hogy a robotok nem fizetnek sem járulékot, sem adót" - mondta Csárdi Antal.

Beszélt arról is, hogy ezen üzemekben rengeteg túlmunkát várnak el. A munkások motozáson esnek át, a telefonjuk kameráját pedig le kell takarniuk.

Csárdi Antal azt mondta: az üzemek nem a technológiai információt féltik, azt akarják megakadályozni ezzel, hogy ismertté váljanak az ottani munkakörülmények.

Csak a debreceni gyár esetében minden egyes kínai munkavállaló foglalkoztatásához 35,5 millió forinttal járulnak hozzá a magyar adófizetők - sorolta kifogásait a politikus.

Szólj hozzá!

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.

Nyolcan haltak meg két egymást követő balesetben az M1-es autópályán Győr közelében

Egy teherautó és egy munkagép ütközése után újabb tragédia történt, amikor egy kisbusz belerohant a torlódás miatt álló járműbe.

A közép-európai régió fiataljainak fele már találkozott online bántalmazással gyerekkorában

A Republikon V4-es kutatása szerint a probléma nem elszigetelt jelenség, Szlovákiában és Lengyelországban különösen aggasztóak az adatok.

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.