Extra heti akciók meghirdetésére fogja kötelezni a nagyobb élelmiszerboltokat a kormány

Pintér Bence 2023-04-20 10:05:41
Olcsóbb lesz az áram a mikrovállalkozásoknak.

Kormányinfót tartottak csütörtökön, amelynek során Gulyás Gergely kancelláriaminiszter bejelentette:

a tavalyi aszály által okozott károk enyhítésére idén ingyenes lesz a mezőgazdasági öntözés, a kormány fizeti a számlát.

Az árstopok június 30-ig biztos maradnak. Beszélt a miniszter az ukrán gabona- és egyéb élelmiszerimport stopjáról is, amelyet Lengyelország is bevezetett, mivel mindkét kormány úgy látja, hogy a magyar (és lengyel) mezőgazdaságot tönkreteszi az olcsó ukrán import. Az ukrán áru továbbra is áthaladhat az országon.

Gulyás bejelentette, hogy a korábban egyetemes szolgáltatásra jogosult mikrovállalkozásoknak ezentúl a lakossági árat fizetik majd, tehát 165 forint helyett 70 forint per kilowattot fizetnek majd az átlagfogyasztás felett.

Szentkirályi Alexandra bejelenette: extra heti akciók meghirdetésére fogják kötelezni a nagyobb élelmiszerboltokat,

olyan akciókra, amelyek nem vonatkozhatnak árstopos termékekre. Elmondása szerint iylesmire volt példa Franciaországban és Görögországban is. A termékeket húsz kategóriába kell majd sorolni (húsok, zöldésgek, stb). És az érintett kategóriák mindegyikében mindig legalább egy terméknek akciósnak kell majd lennie. Az adott akciós termékeket az akciót megelőző 30 nap átlagos áránál legalább 10 százalékkal olcsóbban kell majd árulni.

Szólj hozzá!

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.