Magyar Úszó Szövetség: Biztosak vagyunk benne, hogy ezúttal tényleg hosszú távra tervezhetünk Győrben

Pintér Bence 2023-04-18 12:16:45
Szeptemberben indul újra az államilag támogatott úszásoktatás Győrben.

A Magyar Úszó Szövetség is bejelentette, hogy újraindul az Úszó Nemzet Program, és itt az is kiderült, hogy az új kezdési dátum szeptember lesz.

A posztban azt írták:

„2022 szeptemberében 1439 kisgyermek és családja számára kezdődött el az Úszó Nemzet Program Győrött. A MÚSZ világszerte irigyelt projektje azonban bántóan hamar az energiaválság áldozatává vált a városban; az ÚNP történetének egyik legfájóbb pontjaként a kezdés után szinte azonnal fel kellett függesztenünk a programot”

– ez ugye azért történt, mert Dézsi Csaba András polgármester takarékossági intézkedései nyomán bezárták az uszodákat Győrben, egy nappal azután, hogy döntés született az ÚNP meghosszabbításáról.

A posztban arról írnak, hogy az elmúlt hónapokban a győri városvezetés rengeteget tett azért, hogy rendeződjön a kritikus létesítményhelyzet, és „az Aqua Sportközpont méltó otthona legyen nem csak a kiváló Győri Úszó Sport Egyesületnek, hanem esetlegesen a jövő csillagainak is”.

Elmondásuk szerint a MÚSZ üzemeltetési bizottsága is több alkalommal járt a városban, ahol tanácsokkal, javaslatokkal látta el a helyi szakembereket.

„Ezeket megfogadva gazdaságosabbá vált a létesítmény üzemeltetése, és ígéretet kaptunk arra, hogy a komplexum megfelel majd az Úszó Nemzet Program feltételrendszerének – biztosak vagyunk benne, hogy ezúttal tényleg hosszú távra tervezhetünk. A jó hír tehát, hogy idén szeptembertől ismét ezernél is több gyermek barátkozhat meg a vízzel Győrött, az ország egyik úszó fellegvárában. Izgatottan várjuk az (újra-) kezdést!”

– zárul a poszt.

Szólj hozzá!

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.