Feltételes megállási rendet vezet be megállóinál a GYSEV

Pintér Bence 2023-04-18 14:17:41
Május 1-jétől a személyvonatok csak abban az esetben állnak meg a megállóknál, ha van le- vagy felszálló utas.

A feltételes megállási rendet a GYSEV Zrt. hálózatán található összes megállóhelyen bevezetik, egy megállóhely (Fertőszéplak-Fertőd) kivételével – írja az IHO. Az intézkedés a vonatok menetrendjét nem befolyásolja. A Csorna és Szombathely közötti szakaszon már alkalmazza a feltételes megállási rendet a cég 2013 óta.

A lap arról ír: a GYSEV jelentős energia-megtakarítást remél az intézkedéstől, hiszen amennyiben egy megállóhelyen nincs sem fel-, sem pedig leszálló utas, a vonatnak nem kell megállni, elég lassítania. Így jóval kevesebb vontatási energiát használnak fel a szerelvények, mintha álló helyzetből indulnának.

Az IHO szerint vasúttársaság kéri az utazóközönséget, hogy a leszállásjelző gomb megnyomásával minden esetben jelezzék a leszállási szándékukat, valamint felszállás előtt úgy helyezkedjenek el, hogy az érkező vonat mozdonyvezetője időben észlelhesse az utazási szándékot.

A feltételes megállási rendről a vasúttársaság az ajtókra külön figyelemfelhívó matricákat helyez ki, emellett az érintett járatokon a fedélzeti utastájékoztató rendszeren és hangosbemondón is figyelmeztetik az utasokat. Az érintett megállóhelyeken szintén tájékoztatást kapnak az utasok.

Szólj hozzá!

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak.