LMP: ne engedjük, hogy Magyarországból akkumulátorhulladék-temető legyen!

Farkas Bazsi 2023-04-06 10:57:57
Csárdi Antal arról beszélt, hogy az érvényben levő európai szabályozás alapján az akkumulátorgyártóknak maguknak kell kezelniük a gyártás során keletkezett hulladékokat.

Ne engedjük meg, hogy Magyarországból akkumulátorhulladék-temető legyen - mondta csütörtöki, budapesti, online is közvetített sajtótájékoztatóján az LMP frakcióvezető-helyettese.

Csárdi Antal arról beszélt, hogy az érvényben levő európai szabályozás alapján az akkumulátorgyártóknak maguknak kell kezelniük a gyártás során keletkezett hulladékokat. Ez azt jelenti, hogy a lejárt üzemidejű akkumulátorokat a magyarországi üzemeknek kell kezelniük - tette hozzá.

A képviselő arra számít, hogy a Magyarországon termelő cégek nem fogják kiszervezni ezt a kötelezettségüket, mert a "kormány mindent megtett annak érdekében, hogy a környezetszennyező hulladékkezelés is itt maradjon". Hangsúlyozta, hogy többségében lítiumion akkumulátorokról van szó, amelyek rendkívül megterhelik a környezetet.

Szólj hozzá!

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.