Dal lett az Úristen very bigből!

Farkas Bazsi 2023-04-05 17:06:24
Reinkarnálódott Rocco és Baby Jewel mémje G.Zsolti és bongor új dalában

„VERY BIG" címmel új kollabot köszönthetünk, amiben G.Zsolti és bongor zseniálisan kifigurázza a wannabe rapperek jelenségét, sok más „húsvéti tojást" is elrejtve. A felvétel épp annyira szórakoztató, mint amennyire mutat görbetükröt dallamos raphullámain keresztül.

G. Zsolti első, önálló dalával, a „Mamacita"-val novemberben debütált, ami a felszínen egy üde, bolondos, latin produkciónak tűnhetett, ám Zsolti egyedi hangjával és látásmódjával valami sokkal többet kínált: jó adag (ön)iróniát, kreativitást és trash-kulturális utalást. Legutóbbi trekkjével, „Én vagyok a raj" címmel tovább feszegette a határokat és a beateket.

Zsolti legújabb zenéjéhez megtalálta a tökéletes partnert, aki a humor legpikánsabb fokozatait sem rest használni: bongor nemrég Dé:Nash-sel turnézott, év elején teletöltötte az Akvárium Klub Kishallját önálló estjén, sőt a Slum Village kultikus hiphop formációja előtt április 13-án az A38 Hajón is fellép.

„Legyen olyan, mint egy groteszk színházi jelenet. Milyen egy igazi rap videóklip? Legyenek benne autók, fegyverek, kamerába rúgások és keménykedés. Szövegileg pedig igyekezzen minél nagyobbnak mutatni magát az előadó. Biztosan neked is van egy ismerősöd, akinek, ha mesélsz egy meghökkentő, kivételes történetet, valószínű lesz rá egy "az semmi"-vel kezdődő sokkal érdekesebb saját sztorija. Ez lehetne akár az ő személyes dala is. A végtelenségig vitt mértéktelenség, nagyzolás, kivagyiság jellemzik ezt a számot, amit, ha jelenségként akarunk definiálni, hívhatjuk röviden „VERY BIG"-ségnek" – osztotta meg G.Zsolti, akinek a szakmában már bőven van előélete a rapfenoménnek, hiszen olyan sztárokkal és nagy formációkkal dolgozott együtt korábban, mint Majka, Essemm, a BSW, és Szakács Gergő. Sőt korai éveiben sokaknak ismerős lehet Triek művésznevén, amikor a Red Bull Pilvaker versenyén 2. helyezett lett.

bongor főispán jelmezben szövegelt Zsolti oldalán, így mesélt a közös munkáról: „Lehet, hogy elsőre nehéz értelmet találni a „VERY BIG"-ben, mert sokszor teljesen indokolatlan elemek keverednek benne, de szerintem ez adja meg igazán a klip hangulatát és humorát. Zsolti egy nagyzoló, sztereotip rappes arcot figuráz ki, én pedig egy önelégült, hataloméhes képviselő perspektívájából rappelek. Azért választottam ezt a nézőpontot, mert ha kizoomolunk, akkor láthatjuk, hogy az aljasság, milyen méreteket ölt, és a sportkocsival való flexelés eltörpül ahhoz képest, ha valaki kaszinókat sajátít ki, vagy tendereket osztogat.

A forgatás iszonyat jó hangulatban telt, és nagyon örülök, hogy a harmadik szereplő, Badar Béla, művésznevén "Rozsda" karaktere is ilyen viccesre sikerült."

És, hogy mi a szombathelyi vonatkozása a mára már szállóigévé vált Úristen very bignek, arról ITT írtunk.

Szólj hozzá!

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.

Nőtt a vendégforgalom tavaly novemberben - a külföldiek pörgették a turizmust

A KSH friss adatai szerint 2025 novemberében közel 1,4 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre, a bevételek is látványosan emelkedtek.

Hétfőn érkezik Szombathelyre Navracsics Tibor, hogy egyeztessen a városvezetőkkel

A miniszter azt méri fel, hogy mennyi pénzt kell visszaadni a városnak ahhoz, hogy biztonságosan tudjon működni.

„Extrém hideg, kevés válasz” - konkrét döntéseket vár a TISZA a kormánytól

Magyar Péter szerint a közelgő fagyok idején nem kommunikációra, hanem azonnali, emberséges intézkedésekre lenne szükség.

Hétvégi programajánló Győr környékére

Koncert, önismeret, szauna-szeánsz, kirándulás, és egy csomó minden más. 

Lakbéremelés a Győr-Szolnál: Kósa Roland szerint a győriek kárára gazdálkodik a városi cég

Az alpolgármester adatigényléssel próbálja feltárni a lakásvagyon kezelésének részleteit.

Hófúvás miatt narancs riasztás van érvényben a Dunántúlon

Viharos szél, hótorlaszok és komoly lehűlés nehezíti a közlekedést.