Farkas Csaba, a Szülőföld Könyvkiadó vezetője a Vasi Szemle folyóirat új főszerkesztője

Farkas Bazsi 2023-04-05 16:39:15
A tervek szerint az idén négy lapszám és egy különszám is megjelenik.

2023. április 1-jétől Farkas Csaba, a Szülőföld Könyvkiadó vezetője a Vasi Szemle folyóirat új főszerkesztője, aki 2010-től aktív szereplője Szombathely kulturális életének. 2014 és 2019 között a szombathelyi önkormányzat Kulturális, Oktatási és Civil Bizottságának tagja volt - adta közzé a lap Facebook-oldala.

Nyolc évig a Nemzetstratégiai Kutatóintézet munkatársaként tevékenykedett. A Szülőföld Könyvkiadó vezetőjeként több száz, többségében Vas vármegyei vonatkozású kiadvány megjelentetése fűződik a nevéhez – a verseskötetektől a településmonográfiákon át a művészeti albumokig. 

Az új főszerkesztő megtartva a legrégebbi alapítású, máig működő vidéki folyóirat hagyományait, az olvasótábor szélesítésére törekszik, egyebek mellett új témakörök, tematikus pályázatok és a nagyobb nyilvánosság eszközével. A tervek szerint az idén négy lapszám és egy különszám is megjelenik.

Szólj hozzá!

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.