Itt a szombathelyi buszközeledés ünnepi menetrendje!

Farkas Bazsi 2023-04-04 18:06:47
A húsvét miatt lesznek változások.

Közleményben küldte meg szerkesztőségüknek a Blaguss Agora, a szombathelyi buszközlekedés ünnepi menetrendjét, mutatjuk:

Szombathelyi autóbuszaink a húsvéti ünnep körüli időszakban az alábbi rend szerint közlekednek:

április 5-ig, szerdáig iskolás menetrend szerint,
április 6-án, csütörtökön tanszünetben érvényes,
április 7-én, nagypénteken munkaszüneti,
április 8-án, szombaton, szabadnapra érvényes,
április 9-én és 10-én (húsvétvasárnap, húsvéthétfő) munkaszüneti napra érvényes,
április 11-én, kedden tanszünetes,
április 12-től, szerdától a megszokott iskolás menetrend szerint indulnak járataink.
 

Tanszünetben (április 6-án és április 11-én)

Az 5-ös autóbusz nem közlekedik,
A 9-es autóbusz csúcsidőben az iskolás időszakban megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik,
A 12-es vonalon nem közlekedik a Herény, Béke térről 7:17-kor induló járat,
A 20A, 20C autóbuszok nem közlekednek,
A 25-ös vonalon nem közlekedik a Vasútállomásról 12:45-kor induló járat.
 

A szentkirályi Gyöngyös-patak feletti híd lezárása miatt
Munkanapokon csúcsidőben (5-8 és 13-17 óra között) az 1U, 12, 21, 21A járatok rövidített útvonalon közlekednek:
1U: Vasútállomás – Rumi út – Sport tér
12: Herény, Béke tér – Vasútállomás – Károly Róbert utca – Sport tér
21: Herény, Béke tér – Vasútállomás – Károly Róbert utca – Sport tér
21A: Vasútállomás – Hunyadi János út – Sport tér

A Sport tér és Szentkirály, autóbusz-váróterem megállóhelyek között ideiglenes járat közlekedik Szentkirályi járat jelzéssel (Bogát, bejárati út, Bogát, szociális otthon, Bogáti út 10. megállóhelyek érintésével). A Szentkirályi járat a Sport téren minden 1U, 12, 21, 21A járathoz csatlakozást biztosít mindkét irányban, néhány perces átszállási idővel.

Munkanapokon csúcsidőn kívül (5 óra előtt, 8-13 óra között és 17 óra után), valamint hétvégén az 1U, 12, 21, 21A jelzésű autóbuszok Herény, Béke tér, illetve vasútállomás és Bogát, szociális otthon végállomások között közlekednek. A járatok a Bogáti út 10. és a Szentkirály, autóbusz-váróterem megállóhelyeket nem érintik, más megállóhelyeken az indulási időpontok változatlanok.

Szólj hozzá!

Tippek a tárgyaid biztonságos tárolásához

Sokunk találkozott már azzal a helyzettel, hogy szűkös hely miatt raktárbérlésen gondolkodott. De hogyan tudod biztosítani, hogy a tulajdonod biztonságban legyen? Az alábbi ötletek segítenek abban, hogy hatékonyan őrizd meg az értékeidet.

Meglévő webtárhely: biztonság vagy kockázat?

Sok vállalkozás működtet már weboldalt, de amikor jön a megújítás vagy új oldal építése, az igazi kérdés, hogy használható-e a korábbi tárhely. Ilyenkor gyakran kiderül, hogy a hozzáférés nem teljes körű – hiányzik a CPanel vagy más adminfelület, ami akadályozhatja a további fejlesztéseket.

Fedezd fel a vetex anyagok sokoldalúságát!

Amikor ruhák vagy textíliák tervezésébe kezdesz, talán eszedbe sem jut, hogy milyen fontos szerepet játszanak a vetexek. Ezek az anyagok akkor mutatják meg igazi erősségeiket, amikor megfelelő tartást szeretnél adni a készülő ruhadaraboknak.

Újabb letartóztatás a Szőlő utcai javítóintézetben történt bántalmazások ügyében

Egy további személy egy hónapig tartó letartóztatását rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság Szőlő utcai ügyben.

Megdöbbentő, eltitkolt jelentésről beszélt Magyar Péter, amit még ma nyilvánosságra fog hozni

Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint míg Brüsszel a multikat védi, addig a kormány az árrés-stopot

Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.

Rekordmennyiségben ajánlunk programot a hétvégére

Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben. 

Győri ovisok kreativitását díjazták a „Passzold vissza, tesó!” kihíváson

A környezettudatosság és közösségi szemlélet kapott főszerepet.

Iskolák kapták idén a Baross Gábor-díjat Győrben 

A polgármester szerint Győr jövője az iskolákban, a megfizethető lakhatásban és a helyben maradó forrásokban van. 

A legjobb hatóanyagok a fiatalos bőrért

Az idő múlásával a bőr állapota természetesen változik, de sokan keresnek hatékony módszereket az öregedés jeleinek lassítására.

Újabb letartóztatások történtek a Szőlő utcai bántalmazási ügyben

A bíróság három gyanúsított előzetesét rendelte el - a hatóságok szerint a bizonyítást veszélyeztetné, ha szabadon maradnának.

Bebes István főkonzulként már Németországban képviseli a magyarokat

Ősszel vette át a hivatalt, és a magyar-német műanyagipari szektorral kapcsolatos meglátásait is megosztotta Körmend korábbi polgármestere.

Magyar Péter: „nem leszünk cinkosok, nem fogjuk magukra hagyni ezeket a gyerekeket”

A TISZA Párt elnöke szerint rendszerszintű kudarc áll a bántalmazási botrányok mögött, és nem csak a javítóintézetekben van jelen a probléma.

Elindult Győrben az idei ebösszeírás

Oltásnak, chipnek lennie kell, és be kell jelenteni minden, a kutyát érintő változást.

Győr környéki programok a hétvégére

Advent harmadik hétvégéjén sem kell otthon kuksolni.

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség bevételi határa

2026-tól évről-évre nő a keret, egyszerűbbé válhat a kisvállalkozások adózása.