Szombathelyi ingatlaneladások: szüksége van a költségvetésnek a vételárból befolyó közel 1 milliárd forintra

Farkas Bazsi 2023-04-03 12:04:00
Nagy nehézséggel kell szembenéznie városvezetésnek akkor, ha nem sikerül az értékesítés.

A múlt héten újabb ingatlaneldásokról döntött a szombathelyi városvezetés. A határozat értelmében egy ingatlancsomagot és több külön meghirdetett ingatlant próbál meg eladni a Szombathelyi Vagyonhasznosító. Az ingatlanok összkikiáltási ára netto közel 1 milliárd forint, ami szerves részét képezi a város 2023-as költségvetésének.

Fotó: szombathely.hu/Bonyhádi Zoltán

De, mi lesz akkor, ha a meghirdetett ingatlanokra nem jelentkezik vevő és a betervezett vételárak nem folynak be Szombathely kasszájába, ezt kérdeztük László Győző (Éljen Szombathely) alpolgármestertől.

Ha ezek a pénzek nem folynak be akkor a városvezetésnek le kell ülni és meg kell gondolni, hogy mi az amivel ezt pótolni tudja. Nagyon remélem, hogy ez a helyzet nem következik be. Várjuk azt is, hogy mikor jön a második rezsi kompenzációs csomag. De keressük azt is, hogy hogyan tudunk több lábon állni. Folyamatosan tárgyalunk gazdasági szereplőkkel, próbáljuk az ipari parkot bővíteni. Eddigi városvezetői munkánk alatt folyamatosan feladatokat oldottunk meg. Ahogy kezelnünk kellett egy világjárványt, vagy az energiaárak robbanásszerű emelkedését. Ha ez a nehézség felmerül, akkor ezt is meg fogjuk oldani.

Horváth Soma (Éljen Szombathely) alpolgármester ezt azzal egészítette ki, hogy most rendre az ingatlan eladások miatt éri kritika a városvezetést a politikai ellenfelektől.  

Én ezt azért tudom nehezen elfogadni, mert van most egy helyzet, ami pénzügyi nehézségeket okoz Szombathelynek, ezt kell kezelni. Puskás Tivadar, fideszes polgármester városvezetése alatt több mint 100 ingatlant adott el a város. Többek között olyan belvárosi épületeket, mint a Grünwald-ház vagy éppen a Csemege ingatlan. Pedig akkor ezt semmi sem indokolta.

Szólj hozzá!

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.