Illés Károly: A Savaria Fórum nem ég jól, az biztos

Farkas Bazsi 2023-03-31 12:26:21
Hiába áldoz a szombathelyi önkormányzat helyi közszolgálati médiára, a Fidesz továbbra is bojkottálja azt.

A szombathelyi önkormányzati cégek 2023-as üzleti terveit is tárgyalta tegnap a városi közgyűlés.

Horváth Gábor (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő azt kifogásolta, hogy a Savaria Fórum kiadására az Agora üzleti tervében 102 millió forintos éves előirányzat van.

A szombathelyi Fidesz továbbra is bojkottálja a helyi önkormányzati médiát - ezt már lllés Károly (Fidesz-KDNP) frakcióvezető mondta a mai közgyűlés utáni sajtótájékoztatón kérdésünkre.

Illés Károly egyszer már látványosan kukába dobta a szombathelyi önkormányzati lapot

Fotó: Illés Károly Facebook-oldala

A Savaria Fórumról pár szót: az újság támogatásának mértéket mindenképpen kifogásuljuk. Eleve egy olyan oldalszámban megjelenő lapról beszélünk, ami indokolatlan. Megnéztük a szomszédos városokban, hogy milyen oldalszámban jelennek meg az önkormányzati lapok. Annak mindenképpen a csökkentésére tennénk javaslatot. Illetve maga papírminősége is, ami drágítja a lap kiadását. Mindenképp indokolatlan ilyen mértékben fenntartani egy városi lapot, szerintem ennek a feléből bőven ki lehetne adni hetilap formájában. És a fennmaradó pénzt hasznos dolgokra is el lehetne költeni. 

Mint például a Savaria Fórumban a programok közt egy diák, vagy tanári tüntetést felsorolni. Ha ez nem egyoldalú tájékoztatás, egy tüntetést, ami köztudottan egy kormányellenes tüntetés a programok közé betenni, nonszensz.

A magas oldalszám és a minőségi papír nem azt mutatja, hogy ebben érdemes lenne megjelenni?

Semmiképpen nem tartom minőségi lapnak.

Az nem egy furcsa politikusi álláspont önöktől, hogy az önkormányzat azért tart fenn egy lapot, mert a mostani gazdasági helyzetben piaci alapon egyre kevesebb újság marad talpon. Itt lenne lehetőség közéleti álláspontokat kifejteni, de önök nem élnek ezzel.

Ha csak a közgyűlési tudósításokba, amik megjelennek ebben az újságban, beleolvasok, és mondjuk nem sikerül nagyon azt leírni, legalábbis abban a formában, ahogy például én megnyilatkozom. Ezzel én néha szembesülök. Sok értelmét nem látom, hogy bármit is kommunikáljunk.

A felvetésre, mi szerint a Savaria Fórum a piacon elérhető legolcsóbb papírra készül, Illés csak annyit mondott:

A Savaria Fórum nem ég jól, az biztos. A kandallóba szoktam használni. 

Szólj hozzá!

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.