Az ALDI is kénytelen volt bevezetni a fizetős parkolást

Farkas Bazsi 2023-03-30 17:06:00
Szombathelyen a belvárosi 600 forintos parkolódíj indokolja az intézkedést a Szent Márton utcában.

Néhány hete írtunk a szombathelyi Körmendi úti Penny áruháznál bevezetett parkolási rendszerről. Az áruház parkolódíjat vezetett be, amit azokkal a sofőrökkel szemben érvényesítenek, akik nem vásárolnak az áruházban.

Olvasóink jelezték, hogy nem a Penny az egyetlen áruház, ahol fizetős a parkoló. A Szent Márton utcai ALDI-ban is fizettetnek azokkal, akik nem vásárolnak az áruházban.

Fotó: Farkas Bazsi

Az ALDI számára kiemelten fontos, hogy fogyasztói számára egy minőségi vásárlási élményt biztosítson, amely lehetővé teszi, hogy mindenki könnyen, gyorsan, alacsony áron tudja elvégezni a bevásárlást és udvarias kiszolgálásban részesüljön. 

A vásárlás kényelméhez tartozik az is, hogy bármily közlekedési eszközzel érkezzen a vevő, rendelkezésére álljon a parkoló – ennek részeként a helyi szokásokhoz alkalmazkodva az ALDI már a megnyitás utáni hónapokban bővítette a kerékpártárolók számát. 

Az üzlet helyén korábban számos autó parkolt belvárosi ügyintézés idejére. A belvárosi elhelyezkedés, a Fő tér közelsége és a 600 forint/óra díjszabású parkolási zóna közvetlen közelsége miatt döntött úgy az áruházlánc, hogy vásárlói érdekében sorompós rendszert alakít ki. 

A sorompórendszer üzemeltetése révén csak érvényesített parkolójeggyel lehetséges a kihajtás – az ALDI vásárlói a pénztáraknál tudják érvényesíteni a behajtáskor kapott jegyet, számukra természetesen ingyenes a parkolás a vásárlás időtartamára. 

A bolt nyitása, vagyis 2022. augusztus 18-a óta változatlan a díjszabás és a táblákon szereplő információ. Az ALDI az ország több városában alkalmazta már a sorompós parkolórendszert - írta megkeresésünkre az ALDI.

A kihelyezett tábla szerint, az ALDI parkolójában 1500 forintos óradíjjal számolhatnak a nem vásárlási szándékkal parkoló autósok. 

Korábban szó volt róla, hogy a Hunyadi úti Lidl parkolóban is fizetős lesz a területhasználat. Szerkesztőségünk úgy értesült, hogy bár már szórólapozással is értesítették a lakosságot a fizető parkolási rendszer bevezetéséről végül ezt mégsem vezették be. 

Szólj hozzá!

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.