Szigorúan ellenőrzi a szombathelyi közterület-felügyelet a Brenner-villa melletti parkolókat

Farkas Bazsi 2023-03-28 17:14:34
Van, ahol szabályosan lehet parkoló, van ahol tilos. Zöldterületen hagyott autóért akár 200 ezer forint bírságot is kiszabhatnak.

A belváros közelsége, na meg az ingyen parkolási lehetőség elég vonzóvá teszi a Brenner-villa környékét az autósoknak. A terület úgynevezett úszóterület, ami azt jelenti, hogy a villa épülete magántulajdon (a szombathelyi önkormányzat jelenleg is  komoly harcot folytat, hogy elővásárlási joga legyen az ingatlanra), a körülötte lévő parkoló és egyéb terület azonban közterület.

Fotó: Szombathely MJV Facebook-oldal

A park felújítását éppen most fejezték be a szakemberek, emiatt a területre is nagyobb figyelem hárul. A közterület-felügyelők pedig kiemelten ellenőrzik a parkolást. Ha az ennek épített területen hajt végre a sofőr, akkor mindent rendben találnak. Ha azonban a zöldterületre, esetleg a park területére hajt be a sofőr, hogy aztán az autóját ott hagyja, akkor közigazgatási eljárást kezdeményeznek vele szembe - tudtuk meg Ágoston Sándortól, a közterület-felügyelet vezetőjétől.

Ebben az esetben az eljárás során vizsgáljuk, hogy mennyire visszaesőről van szó. Ha egyszeri alkalom volt, akkor általában egy figyelmeztetéssel rójjuk meg az illetőt. Ha azonban már többszöri esetként fordult elő a zöldterületen parkolás, akkor akár 200 ezer forintos bírássag is sújthatjuk az illetőt. 

Szólj hozzá!

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.