44 millió forintos veszteséggel kalkulál az idei évre a szombathelyi színház

Farkas Bazsi 2023-03-28 11:09:54
Ezt a meglévő tartalékaiból fogja tudni fedezni a cég.

Elkészültek a  szombathelyi önkormányzati cégek 2023-as évre vonatkozó üzleti tervei. A Weöres Sándor Színház idénre

44 millió 825 ezer forint mínusszal kalkulál.

Ám ahogy az a beszámolóból kitűnik, a közös fenntartású gazdasági társaságnak van annyi felhalmozott tartaléka, hogy sem az önkorményzatnak, sem pedig az államnak nem kell pluszban a zsebébe nyúlnia. 

Csak az energiaárak megnövekedése 52 millió forint plusz terhet ró a színházra. 

Bár a pénz hiánya miatt komolyabb béremelést nem tud végrehajtani a vezetőség, így is 7 millió forintot számol az ágazatra.

A beszámoló szerint 4 fővel csökkentik a munkavállalói létszámot.

A bevételek tekintetében a központi költségvetésből 302 millió 75 ezer  forintot kap a színház, a szombathelyi városi támogatásból 163 millió 720 ezer forintot könyvelhet el.

88 millió 883 ezer forintos tervvel szerepel a jegy-, és bérletbevétel. Itt várhatóan 10%-os emelést fog végrehajtani a színház.

A bevételi soron összesen 704 millió 229 ezer forint szerepel.
Kiadási soron 749 millió 54 ezer forinttal kalkulál a szombathelyi színház.

A beszámoló kitér arra is, hogy a színház épületének üzemeltetési költség csökkentésében fontos szerepet játszó napelempark telepítése folyamatban van. Mivel az engedélyezési folyamat még nem zárult le, így a terv a napelemek által megspórolt energia összegével nem számolt.  

Az üzleti tervet a hétfői Gazdasági és Jogi Bizottság már tárgyalta és elfogadta. A végső szót a csütörtöki közgyűlés mondja ki, várhatóan elfogadja a testület.

Szólj hozzá!

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.