1 millió 700 ezer forint havi jövedelme van a függetlenként polgármesterkedő, szombathelyi Fidesz-alelnök Gál Sándornak

Farkas Bazsi 2023-03-28 17:14:35
Ezzel havi félmilliót ver rá a párt szombathelyi elnökére, Illés Károlyra.

Minden év január 31-ig kötelesek leadni a választott politikusok az aktuális vagyonnyilatkozatukat. Ebbe a települési képviselők, polgármesterek, és országgyűlési képviselők egyaránt beletartoznak. 

Kíváncsiak voltunk, hogy Gál Sándor, Bucsuban függetlenként választást nyert polgármester, aki egyébként a szombathelyi Fidesz elnökségi tagja és a Haladás Sportkomplexum ügyvezetője, milyen bevallást adott be. Ám hiába kerestük a település weboldalán, nem találtuk az adatokat.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

A község jegyzőjének írtunk, aki válaszában azt írta:

Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (a továbbiakban: Infotv.) 26.§ (2) bekezdése alapján, az Infotv. 1. melléklet szerinti  adatokat kellene a honlapon közzétenni.

Mivel az Infotv. 1. melléklete értelmezésünk szerint nem írja elő az önkormányzati képviselők vagyonnyilatkozatainak közzétételét, ezért ezek nem kerültek fel a honlapra.

Vagyis szerinte nincs olyan jogszabályi előírás, amely szerint kötelezően kellene közzétenni a politikusi beszámolókat. Minden esetre a nyilatkozatokat (Gálé ide kattintva letölthető.) válaszlevelével együtt megküldte.

Ebből derült ki, hogy Gál Sándor polgármester összesen havi bruttó 1 millió 748 ezer 750 forintot vihet haza.

Ebből bruttó 975 ezer forintot az állami tulajdonban lévő Haladás Sportkomokexum ügyvezetéséért tesz zsebre.

Országgyűlési képviselő munkáját segítő személyi titkárként bruttó 400 ezer forintra jogosult.

A 600 lelket számláló település polgármestereként pedig bruttó 373 ezer 750 forintot kap.

Ezzel egyébként Gál több pénzt keres havonta, mint a szombathelyi Fidesz elnöke, Illés Károly, aki idei vagyonnyilatkozata szerint 1 millió 160 ezer forint havi jövedelemmel rendelkezik.

Ez az országgyűlési képviselő munkáját segítő személyi titkári (450 ezer forint), képviselői (350 ezer forint), valamint az Erdészeti Zrt. felügyelőbizottsági tagsági (200 ezer forint) fizetéséből valamint albérleti díjból (210 ezer forint) tevődik össze. 

Szólj hozzá!

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.