Aligátor "kopogtatott" be egy floridai férfi házába, az ajtónyitás utána meg is harapta

Farkas Bazsi 2023-03-20 08:24:18
Az illetékes floridai hatóság később befogta és elaltatta az aligátort.

Aligátor "kopogtatott" be egy floridai férfi házába, akit az ajtónyitást követően meg is harapott - írta vasárnap a The Guardian című brit napilap.

Scot Hollingsworth, a floridai Daytona Beach lakója a helyi WKMG televíziónak nyilatkozva elmondta, hogy a feleségével tévét néztek, amikor kintről dobbanást hallott. Ahogy kinyitotta az ajtót, hogy utánanézzen a dolgoknak, egy csaknem három méter hosszú aligátor ragadta meg.

"Felpattantam és az ajtóhoz mentem, kinyitottam, még alig léptem ki, és miközben még a villanykapcsoló felé nyúltam, megaragadta a lábam és nagyon erősen rázni kezdett" - mesélt az esetről Hollingsworth. "Teljesen meglepett és megdöbbentett. Feltételezem, hogy legalább annyira megleptem az aligátort, mint ő engem" - tette hozzá.

A férfit a combja felső részén harapta meg a hüllő. Hollingswortht kórházba szállították, de úgy tudni, teljes egészében felépül majd.

Az illetékes floridai hatóság később befogta és elaltatta az aligátort.

Floridában meglehetősen nagy populációja él aligátoroknak, amelyek gyakran kerülnek kapcsolatba emberekkel, tekintettel arra, hogy a lakosság egyre inkább benyomul a lápvidékekre is. A ragadozók támadásai bár ritkának számítanak, mégis előfordulnak időnként. Februárban egy kutyáját sétáltató 85 éves nő vesztette életét, akit egy aligátor egy tóba hurcolt Florida délkeleti részén. Úgy tudni, az áldozat a kutyáját próbálta megmenteni - tudósított az MTI.

Szólj hozzá!

600 diákot vezényeltek ki Sárváron, hogy meghallgassák Áder János előadását

A köztársasági elnök a fenntartható fejlődésről beszélt.

12 milliónyi csempész cigivel bukott meg egy román kisbusz sofőrje az M1-es autópályán

Zöldségek közé rejtették a szajrét, és Angliába vitték volna. 

Megkapja Bábolna az egymilliárd forintos állami kártérítést

A település területén elhantolt állati tetemekért cserébe fejlesztési pénz érkezik a kasszába.

Évezredes dogmát írna felül a DK: eltörölné a gyónási titkot pedofil ügyek esetén

A párt szerint a gyermekvédelem fontosabb, mint a vallási titoktartás. A javaslat kötelezné az egyházi személyeket, hogy feljelentést tegyenek kiskorúak elleni bűncselekmények esetén.

Krasznahorkai László kapta a 2025-ös irodalmi Nobel-díjat

Kertész Imre után ismét magyar írót díjazott a Svéd Akadémia. 

Győr és Szombathely polgármestere 8 másik város vezetővel együtt fordul a kormányhoz annak érdekében, hogy csökkentsék az önkormányzatok terheit

A Megyei Jogú Városok Szövetségének heti ülésén további partnereket keresnek az érdekérvényesítéshez.

A modern geometrikus lámpák vonzereje

Elgondolkodtál már azon, miért vonzódunk annyira a geometrikus formákhoz a belsőépítészetben?

12 méteres, besétálható röpdével várja a látogatókat idén a szombathelyi díszmadár kiállítás

Nem szajkózzuk tovább, hogy megint papagájoktól lesz hangos az oladi iskola tornaterme.

23%-kal drágább a gáz, mint tavaly és 4,3%-kal nőttek átlagban a fogyasztói árak

A kormány tovább harcol az áremelések ellen, csak az a fránya infláció ne lenne.

14 kiló marihuána volt a kocsijában, és nem tudta kifizetni a tankolást

A kapuvári kút dolgozói hívták a rendőröket. A folytatást nem nehéz kitalálni.

Elkészült a „KÉKTÚRA mozdony” és a „KÉKTÚRA motorvonat” – matricázott járműveket mutatott be a GYSEV Kőszegen

A környezetbarát közlekedési formákat népszerűsítő járműveken szlogen is olvasható: „Vonatra szállok – túrázni indulok”.

Adj vért, és ments meg három életet! 

Itt és ekkor adhatsz vért Győrben.

Az örökbefogadás mibenléte és rejtelmei

Az örökbefogadás különleges köteléket teremt az új szülők és a gyermek között, ami komoly kérdéseket vethet fel, jóval túlmutatva a hétköznapi családi kapcsolatokon.

Gázolás miatt ítélt el a bíróság egy szombathelyi taxist

400 ezer forintot kell fizetnie, és egy évre bevonták a jogosítványát.

300 ezer forintra büntették a Szombathelyi Haladást a szurkolók rendbontása miatt

A soron következő bajnoki meccsen egy szektort le is kell zárni a szankció miatt.

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban.