A győri közgyűlés nem tárgyalja az akkumulátorgyárstopról szóló javaslatot

Pintér Bence 2023-03-17 14:36:51
Pollreisz Balázs határozati javaslatát többek között azért dobták vissza, mert nem színes volt rajta a címer.

Visszadobta Pollreisz Balázs (MSZP) akkumulátor- és fegyvergyárstopról szóló határozati javaslatát a Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz-KDNP), mégpedig Nagyné Dr. László Edit jegyző érvelése alapján – tudtuk meg a szocialista képviselőtől. Pollreisz arra tett javaslatot, hogy a közgyűlés mondja ki, hogy Győrben nem épülhet akkumulátorgyár, illetve fegyvergyár. Egészen pontosan így hangzik a javaslat:

„Győr Megyei Jogú Város Közgyűlése egyetért azzal, hogy a jövőben Győr közigazgatási területén visszautasításra kerüljön minden akkumulátoriparhoz és fegyveriparhoz kapcsolódó beruházás.

A Közgyűlés felhatalmazza Győr Megyei Jogú Város mindenkori polgármesterét, hogy a jövőbeni befektetési tárgyalásokon a győriek egészségének és környezetének, valamint biztonságának megóvása érdekében az ezeket elutasító álláspontot képviselje.”

A visszautasításnak formai és tartalmi indokai is vannak. Utóbbiak között szerepel, hogy

  • a vállalkozás Alaptörvényben és az EU-s Alapjogi Chartában rögzített szabadságát sérti;
  • emellett a közgyűlésnek a jegyző értékelés szerint nincs hatásköre építéshatósági ügyekben.

A kevésbé fontos, illetve könnyen orvosolható formai indokok között viszont elég mókás kitételek is szerepelnek, egyrészt a jegyző szerint itt két külön javaslatról van szó, de a javaslatot egyként adta be a képviselő,

ezen felül a beadványon nem színes a címer, pedig az SZMSZ szerint annak kell lennie.

A képviselő a formai hibákat javítva újra beadta az indítványát, de az már biztos, hogy a március végi közgyűlés azt nem fogja tudni tárgyalni.

Szólj hozzá!

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.

Így készülj fel a grillezésre: hogyan lesz felejthetetlen élmény?

Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.

Az ergonómia új dimenziója: a konyhai praktikum

A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.

Új kerékpárút épül a Pápai út mellett Győrben - 2027-ben indulhat a kivitelezés

Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.

Formáljuk együtt Győr jövőjét – kérdőívet tett közzé az önkormányzat

A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.

Megnyílt az új Tourinform Pont a Dunakapu téren Győrben

Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.