45  pedagógus nem vette fel a munkát az ELTE szombathelyi gyakorló iskolájában

Farkas Bazsi 2023-03-16 12:26:00
Az igazgató kérdésünkre azt mondta, minden a jogszabályi keretek között zajlik. Közleménnyel frissítve!

Sztrájkolnak a szombathelyi ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanárai. A pedagógusok csütörtökön és pénteken nem veszik fel a munkát - kapta szerkesztőségünk az információt.

Megkeresésünkre az iskola igazgatója, Papp Tibor megerősítette értesüléseinket. 

Egészen pontosan 45 tanár sztrájkol.

A direktor hangsúlyozta, hogy minden a jogszabályi keretek között történik. Vagyis az órák fele meg van tartva, a végzős diákoknak pedig egyetlen órája sem marad el.

Információink szerint az iskolába jelentős számú diák nem érkezett ma meg, sőt, a pénteki hiányzást is többen szülői igazolással váltják majd ki.

Az oktatásban dolgozók jó ideje panaszkodnak, hogy alacsony fizetés mellett rendre nő az adminisztrációs teher. Továbbá a szabad tankönyvválasztás megszüntetésével komolyan korlátozták a pedagógusok mozgásterét.

Az Egységes Diákfront szombatra hirdetett tüntetést Szombathelyre. Az oktatás jelen helyzetével egyet nem értőket 14 órára várják a városháza elé. Az esemény egyik szónoka Puzsér Róbert lesz.

Frissítés

Cikkünk megjelenése után jelent meg a sztrájkoló tanárok nyilatkozata:

Nyilatkozat

Mi, az ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 45 dolgozója március 16-17-én sztrájkba lépünk. Tesszük ezt azért, mert

  • az oktatásirányítás még mindig nem foglalkozik érdemben a közoktatás problémáival,
  • az új köznevelési törvénytervezet csorbítja a pedagógusok jogait, aránytalanul kiszolgáltatott helyzetbe hozza a pedagógust a munkáltatóval szemben és így még inkább eltántorítja a pályától a fiatalokat,
  • személyiségi jogokat sértő és a szakmai hozzáértésünket megkérdőjelező a TÉR (Teljesítményértékelési Rendszer) tervezet.

Továbbá a sztrájkunkkal szeretnénk kiállni minden oktatásban dolgozóért, az oktatás, a gyermekek és a magyar társadalom jövőjéért! Célunk egy olyan oktatási rendszer kikényszerítése, amely mindenki számára egyenlően hozzáférhető, amely a társadalmi különbségeket enyhíti és az egyén boldogulását szolgálja nemzetünk érdekében!

Szólj hozzá!

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.