Nettó 510 ezer 900 forintról indul a Savaria Mozi kávézójának licite

Farkas Bazsi 2023-03-14 20:31:20
Nem csak a kínált bérleti díj nagysága, hanem a szakmai víziók is számítanak majd a győztes kihirdetésénél.

A magas rezsiár miatti téli bezárás volt az utolsó szeg a Savaria Mozi büféjének koporsójában. Az Eurosolving Kft. 2020 május 1. és 2030. április 30 közötti időszakra nyerte el a helyiség üzemeltetésének jogát. A bérleti díjként 1 millió 100 ezer forint + ÁFA havidíjat ajánlott meg a cég.

Ám úgy néz ki az ez idő alatt beütött koronavírus járvány, és a most a rezsi áremelkedés már sok volt. 

A cég korábban még a bérleti díj átütemezésével is próbált talpon maradni, most azonban már biztos, hogy visszaadja a büfét, így új bérelti pályázatot írt ki a mozit üzemeltető AGORA. (A pályázati anyag innen letölthető.)

A kiírásban 510 ezer 900 forint + ÁFÁról indul a licit. 

A nyertes kihirdetésében azonban nem csak az ajánlott bérleti díj nagysága, de az ajánlattevő szakmai referenciái és a helyiség üzemeltetésére vonatkozó elképzelései is döntőek lesznek.

A bérleti szerződés az mozi aulájára nem vonatkozik. Azt alkalmanként 100 ezer forint + ÁFÁért bérelheti a majdani üzemeltető.

A mostani kiírás 5 évre szólt. Vagyis 2023. június 1-től 2028. május 31-ig lehet a kávézónak üzemeltetője a nyertes ajánlattevő.

Kérdés persze, hogy a mostani gazdasági helyzetben lesz-e jelentkező a bérleményre. Hiszen a megemelkedett rezsi árak a vendéglátóknál komoly terhet jelentenek.

A pályázatokat május 2-án 10 órakor bontják fel.

Az pedig majd az új működtető és a bérleményt visszaadó cég beszéli le egymással, hogy marad-e a berendezés, vagy új bérlő új belső dizájn kialakításába kezd.

Szólj hozzá!

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.