LMP: Orbán Viktor tegye lehetővé, hogy az emberek maguk dönthessenek az akkumulátorgyárakról

Farkas Bazsi 2023-03-14 16:55:02
Schmuck Erzsébet egy reprezentatív közvéleménykutatás eredményét ismertetve kijelentette: a magyar emberek többsége nem akarja, hogy Magyarország "akkumulátorgyarmattá" váljon.

Az LMP azt várja Orbán Viktor miniszterelnöktől, hogy támogassa az ellenzéki párt népszavazási kezdeményezését, ezzel tegye lehetővé, hogy az emberek maguk dönthessenek arról, épüljön-e akkumulátorgyár a településükön - mondta keddi budapesti sajtótájékoztatóján az LMP társelnöke.

Schmuck Erzsébet egy reprezentatív közvéleménykutatás eredményét ismertetve kijelentette: a magyar emberek többsége nem akarja, hogy Magyarország "akkumulátorgyarmattá" váljon, de még a fideszes szavazók 20 százaléka is, több százezrük ellenzi új gyárak építését.

Az akkumulátorgyárak ügye országos kérdés - hangsúlyozta az ellenzéki politikus. Az ügy az egész ország lakosságát foglalkoztatja, hiszen az emberek tudják, hogy ezek a gyárak igen veszélyes üzemek, hatalmas víz- és energiaigénnyel - tette hozzá.

Schmuck Erzsébet szerint a kormány érzékeli, hogy kisebbségbe került az ügyben, leszögezte ugyanakkor: az embereknek ettől még joguk van dönteni például arról, hogy akkumulátorgyártásra akarják-e használni az ország vízkincsét, vagy egészséges élelmiszer termelésére.

Szerinte ez a gyorsuló éghajlatváltozás közepette különösen fontos ügy. Megjegyezte: több éghajlatkutató például az M1-es autópályán történt tömegbalesetet is összefüggésbe hozta azzal, hogy a föld vízhiányos volt.

Szólj hozzá!

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.