Nem nyilaskereszt, hanem Táplánszentkereszt címerének egy darabja került fel Szálasi özvegyének sírjára

Farkas Bazsi 2023-03-13 08:33:00
Legalábbis az emlékművet emelő Papp Károly Tibor szerint ez történt.

A múlt héten elsőként a Mérce írt arról, hogy Szálasi-emlékművet állítottak a Farkasréti temetőben. 

A temetőben nyugszik Lucz Gizella, Szálasi Ferenc özvegye. A síremlék bérleti joga a közelmúltban lejárt, azt pedig a Magyarelvű Mozgalom vezetője Papp Tibor Károly váltotta meg újra. 

Az új síremlék, ami többek között a “Szálasi Ferenc emlékére” feliratot is tartalmazza közösségi adakozásból készült el.

Az ügyben már a rendőrség is nyomoz, többek között tiltott önkényuralmi jelkép használata miatt.

Fotó: Fotó: Mérce / Fazekas Lázár Benjámin

A sírkövön ugyanis egy nyilaskereszt is helyet kapott. Ezzel kapcsolatban Papp az RTL.hu-nak úgy nyilatkozott, hogy:

A síremléken semmilyen formában nem szerepel a Nyilaskereszt. A rajta szereplő vallási jelképet Táplánszentkereszt hivatalos címeréből vettem át.

Hogy a Vas megyei falunak mi köze Szálasihoz vagy Lucz Gizellához azt egyelőre a történészek sem tudják. Valószínű, hogy semmi. 

Szólj hozzá!

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.

A távfűtés leállítását tervezi a Győr-Szol – a meleg idő miatt mától zajlik az átállás

Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.

Vonat helyett busz jár Csorna és Sopron között öt napon át

Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.

Mi az a tranzakciós tanácsadás, és milyen helyzetekben lehet rá szükség egy vállalkozásnál?

A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.

Emberrablást terveztek Mosonmagyaróváron - még az akció előtt lecsaptak rájuk a hatóságok

Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.

Szabó Bálint mikrofonvégre kapta Ágh Pétert

A fideszes politikus csakis ugyanazt hajtogatta.

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.