Novák Katalin a legnépszerűbb, Dobrev Klára viszont a legismertebb női politikus a Medián szerint

Csarnó Ákos 2023-03-08 08:35:10
Az ismertség és a népszerűség nem azonos.

Novák Katalin a legnépszerűbb viszont Dobrev Klára a legismertebb női politikus, Varga Juditot pedig nem kedvelik az ellenzéki szavazók. Legalábbis a Medián felmérése szerint, amit a 444 felkérésére készítettek.

A nők napja alkalmából készült közvélemény-kutatásban arra voltak kíváncsiak, hogy a magyar politika élvonalában lévő nők mennyire ismertek és népszerűek.

A legismertebb női politikusok:

Dobrev Klára (DK) 92 százalék,

Novák Katalin köztársasági elnök 90 százalék,

Dúró Dóra (Mi Hazánk) 80 százalék,

Kunhalmi Ágnes (MSZP) 74 százalék,

Kálmán Olga (DK) 72 százalék,

Varga Judit (Fidesz), 70 százalék,

Donáth Anna (Momentum) 68 százalék,

Cseh Katalin (Momentum) 65 százalék,

Vadai Ágnes (DK) 63 százalék,

Szabó Tímeát (Párbeszéd) 57 százalék,

Schmuck Erzsébetet (LMP) 56 százalék,

Gurmai Zita (MSZP) 33 százalék.

Az ismertséget is vizsgálták. A kutatás eredményei alapján Novák Katalin a legnépszerűbb, aki 54 százalékkal áll az élen, őt a sorban 46 százalékkal Donáth Anna követi. Harmadik helyen áll népszerűségben Varga Judit igazságügyi miniszter 44 százalékkal, utánuk jön Cseh Katalin (43 százalék), Kálmán Olga (41 százalék), Szabó Tímea (40 százalék), Kunhalmi Ágnes (37 százalék) és Dúró Dóra (36 százalék).

Mint fentebb látható, Dobrev Klára lett ugyan a legismertebb női politikus, de a népszerűség tekintetében csak 35 százalékot kapott, ahogy Vadai Ágnes, Schmuck Erzsébet és Gurmai Zita itt is.

Ha csak az ellenzéki szavazókat nézték, akkor arra jutottak, hogy a körükben Donáth Anna a legnépszerűbb, utána jön Szabó Tímea és Cseh Katalin is. Dobrev Klára nem fért be az első három közé.

 

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.