LMP: elérhetővé kell tenni a rászorulóknak a női higiéniai termékeket

Farkas Bazsi 2023-03-08 19:07:38
A női higiéniai termékek elérhetővé tétele mellett érvelt nőnapon tartott, szerdai sajtótájékoztatóján Bakos Bernadett, az LMP országgyűlési lépviselője.

Az LMP - Magyarország Zöld Pártja szerint a nők napja többről szól, mint a virágok és a bonbon osztás, Bakos Bernadett a párt országgyűlési képviselője úgy fogalmazott, hogy ez a nap azért is fontos, hogy felismerjünk olyan problémákat, melyek a nőket érintik. Ilyen a menstruációs szegénység is, hiszen Magyarországon számos olyan nő van, aki nem tudja megvenni a higiéniai termékeket, ha pedig meg is tudják venni, akkor azon kell gondolkozniuk, hogy mi mást hagyjanak ott a boltba. Az LMP szerint akár egy millió embert is érinthet ez a probléma.

A zöldek szerint el kell törölni ezen termékek ÁFÁ-ját, ezen túl iskolákban, közintézményekben helyeznének ki ingyenes menstruációs termékeket. Bakos megemlítette, hogy például Kőbányán már működik ilyen program, mindez néhány millió forintból megvalósítható. Fontos lenne, hogy egyetlen magyar lánynak se keljen kimaradnia az iskolából csak azért, mert nem tud magának tampont vagy betétet vásárolni.

Az LMP ennek érdekében gyűjtést szervezett a nők számára, hogy ezzel is csökkenteni tudják a menstruációs szegénységet.

Címlapfotónk illusztráció.

Szólj hozzá!

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.

Megvan a Jobbik jelöltje az 1-es győri választókerületben 

Nemesné Nagy Izabella Kornélia indul a mozgalom színeiben - fókuszban a devizakárosultak.

Haszontalan médiaposztokról is beszélt Máhr Tivadar, sárvári alpolgármester újévi köszöntőjében

Ne ezekben lássuk meg az élet értelmét - tette jó tanácsként 2026 tarisznyájába.

Autó ütközött segédmotorkerékpárral Celldömölkön

Nem adott elsőbbséget, most eltilthatják a vezetéstől. 

Új regionális autópálya-matricát vezetnek be az M1-re 2026-tól

A bővítési munkák idejére kedvezményes, négy vármegyére érvényes éves matricát kínálnak az autósoknak.