LMP: a Fidesz el akarja fojtani a vitát az akkumulátorgyárakról

Farkas Bazsi 2023-03-07 13:17:55
Az LMP társelnöke szerint a kormány titokban hozta meg stratégiáját a nemzeti akkumulátorgyártásról, a társadalmi vitát pedig nem lefolytatni, hanem elfojtani szeretné arról.

Schmuck Erzsébet keddi, online is követhető sajtótájékoztatóján kijelentette: a stratégiáról az Országgyűlésnek kellett volna döntenie, a debreceni beruházásról pedig társadalmi vitát kellett volna folytatni a város lakosságával.

Az ellenzéki politikus bírálta a város polgármesterét, aki egy nyilatkozatban sajnálatát fejezte ki a kérdés átpolitizálódása miatt és a beruházás szükségességét hangsúlyozta.

Az LMP társelnöke azt mondta: Papp László polgármesternek tanulmányoznia kellene az éghajlatváltozás ügyét, mert akkor tudná, takarékoskodni kellene a vízzel.

Nem értett egyet a városvezető azon kijelentésével sem, hogy Magyarországon szigorúak lennének a környezetvédelmi előírások, amelyeket a multik maradéktalanul betartanak. Azt mondta: a környezetvédelmi intézményrendszer az elmúlt tizenkét évben leépült.

Schmuck Erzsébet arra bátorította a polgármestert: ne féljen tájékoztatni Debrecen lakosságát, és írjon ki helyi népszavazást, ahol az emberek véleményt mondhatnak.

Szólj hozzá!

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.