5 politikus 1 eset - 300 millió forint uniós pénzből épül bölcsőde Gencsapátiban

Farkas Bazsi 2023-03-07 11:05:00
Miután a megyei önkormányzat elnöke, alelnöke, jegyzője, a parlamenti képviselő és a polgármester elhelyezte az alapkövet, hamarosan az építkezés is elkezdődhet.

Bölcsőde épül háromszázmillió forint uniós támogatással a Széchenyi Terv Plusz program keretében Gencsapátiban - tájékoztatta a Vas vármegyei község polgármestere az MTI-t.

Bodorkós Ferenc (független) közölte: a 390 négyzetméter alapterületű, alacsony energiaigényű, teljesen akadálymentesített, egyszintes épületben, két csoportszobában 24 kisgyermek kaphat bölcsődei ellátást.

Fotó: Balázsy Péter Facebook-oldal

A melegítőkonyhával, korszerű vizesblokkokkal kiegészülő bölcsődeépület udvarán játszótér is épül.

Az intézmény létrehozásával négy kisgyermeknevelő és egy dajka foglalkoztatásának lehetőségét is megteremti az önkormányzat.

Az építkezés várhatóan még tavasszal megkezdődik, a település központjában - a helyi általános iskola közvetlen szomszédságában - felépülő Gyöngyszem bölcsőde átadását 2024 szeptemberére tervezik Gencsapátiban - olvasható a közleményben.

Fotó: Balázsy Péter Facebook-oldal

Az alapkövet a múlt héten tették le. A gonosz Brüsszeltől kapott pénzen megvalósuló beruházást így jelképesen Majthényi László
a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke, Kondora Bálint a Vas Vármegyei Közgyűlés alelnöke, Balázsy Péter  a Vas Vármegyei Közgyűlés jegyzője, Ágh Péter (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő és Bodorkós Ferenc polgármester indította el.

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.

Szeles Szabolcs egyszerre volt Győr és a WHB pénzügyi jolly jokere

A politikus vagyonnyilatkozatai és pályája alapján jól kirajzolódik, hogyan épül fel egy klasszikus NER-karrier Győrben.

Ónos eső miatt figyelmeztetnek, de marad az enyhe idő

Citromsárga riasztás van érvényben több északi vármegyében, napközben többfelé várható csapadék.

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.