Minden köztisztviselőt kirakatna az EU a magyar egyetemek vezetéséből, a polgármesterek maradhatnának

Pintér Bence 2023-03-06 08:16:03
Dézsi Csaba András győri polgármester továbbra is maradhatna a győri egyetem alapítványának kuratóriumában.

Az Európai Bizottságnak (EB) nem felel meg a magyar kormány egyetemi kuratóriumokról szóló javaslata – írja a Népszava. A brüsszeli álláspont szerint nem elég minisztereket, államtitkárokat és helyetteseiket kirakni a vagyonkezelő alapítványok vezetéséből,

távozniuk kell onnan a parlamenti képviselőknek, állami hivatalok vezetőinek és általában a köztisztviselőknek is. A tiltás a polgármesterekre nem vonatkozna,

tehát Dézsi Csaba András győri polgármester továbbra is megtarthatná pozícióját a Széchenyi István Egyetemért Alapítványban, amiért havonta bruttó másfél millió forint tiszteletdíjat kap.

Emellett a jelenleg életfogytig tartó kuratóriumi tagságot az Európai Bizottság inkább kétszer négyéves időtartamra korlátozná a Budapest által javasolt kétszer hat esztendővel szemben, és az EB azt is kikötné, hogy a posztjukról lemondott köztisztviselők legalább két évig ne kerülhessenek be ezekbe a testületekbe. 

A Bizottság csak ezen feltételek teljesülése esetén egyezik bele abba, hogy az alapítványi kezelésbe utalt egyetemek részt vehessenek az Erasmus-programokban valamint a Horizont Európa kutatás-fejlesztési programban, erről már tájékoztatták is a magyar kormányt.

Szólj hozzá!

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.