Két évvel ezelőtt kamu profillal szexchatre vettek rá diákok egy celldömölki tanárt, most bosszúból terjeszteni kezdték az üzenetváltások videófelvételét

Farkas Bazsi 2023-02-27 13:58:15
A pedagógus felmondott az iskolában. Személyi jogsértés miatt tehet feljelentést.

Abúzus miatt kellett elhagynia egy celldömölki általános iskolát az egyik ott tanító tanárnak - röviden ezt az információt kaptuk olvasónktól. Mint kiderült a Celldömölki Városi Általános Iskola a szóban forgó intézmény, így már a múlt héten levelet írtunk a Sárvári Tankerületi Központ vezetőjének. A vezető türelmet kért a válaszadásig.

Az iskola igazgatója Viola István válaszlevele időközben megérkezett szerkesztőségünkbe, ebből pedig kiderült:

A pedagógus esett áldozatul a diákoknak. 

Az igazgató levelét alább változtatás nélkül közöljük:

Tájékoztatom, hogy kollégánk nem kényszerült felmondani, hanem az őt ért támadások miatt kérte munkaviszonyának közös megegyezéssel történő megszüntetését.

A történet pedig, ami idáig eljuttatta a kollégámat, tudomásom szerint a következő:

A kolléga két éve interneten chatelt egy felnőtt nővel (mint kiderült egy álprofillal). A chatben tudomásom szerint elhangzottak felnőtt tartalamak is.

Ebben a tanévben a kolléga, mint osztályfőnök esetjelzőt írt egyik tanítványáról a helyi család- és gyermekjóléti szolgálat felé, melyet a tanuló és édesanyja is sérelmezett. Ez ügyben esetkonferenciát tartottak, melyen elhangzott, hogy a diák milyen videókat posztol magáról.

Az esetkonferencia estéjén a diák bosszúból kezdte el terjeszteni először az osztálytársai között, majd az iskola tanulói között a két évvel ezelőtti chat hangfelvételét.(A felvételt szerkesztőségünkhöz is eljutatták.)

A kollégát a szülők hívták, hogy mi került nyilvánosságra, azonban a terjedést már nem tudta megakadályozni.

Az eset visszafejtése során derült ki, hogy az álprofilt gimnáziumi tanulók hozták létre, azzal a céllal, hogy a kollégát lejárassák a felesége és a családja előtt.

A szomorú az, hogy a felvételről hallva a városban már mindenféle pletyka elterjedt, a kollégát már bűnözőnek, pedofilnak beállítva.

Ezt nem bírta már elviselni a kolléga és hagyta el a pedagógus pályát, pedig nagyon jó tanár volt.

Jelenleg ott tart az ügy, hogy az álprofilt létrehozó és a hangfelvételt rosszindulatból terjesztő diákokról esetjelzőt küldtünk a család- és gyermekjóléti szolgálatnak.

Tudomásom szerint volt kollégánk az őt ért támadás miatt feljelentést fontolgat.

Eddigi ismereteim alapján az iskola részéről nem merült fel semmi olyan tény, amely a kolléga elleni eljárás megindítását indokoltá tette volna.

Amint a tankerülettől is választ kapunk, azt újabb cikkben közüjük. 

Szólj hozzá!

Így vigyél izgalmat a hálószobába

Az intim együttlét erősíti a bizalmi köteléket és erősebbé kovácsolja a párokat.

Parkoló autón "szambázott" Kőszegen egy férfi

A motorháztetőt és a szélvédőt is megtaposta, illetve a járművön végigfutott.

Saját nyomtatott lappal szórja meg a kistelepüléseket a Tisza

Adományokat várnak a Tiszta Hang nyomtatási költségeihez.

Laza nyári programok a héten Győrben 

Az unatkozás esőben sem opció.

Idén a Látássérültek Vas Vármegyei Egyesület támogatását tűzte ki célul a Joskar-Ola Napok

Augusztus 9-én, és 10-én rendezik meg a szokásos városrészi kulturális-, és sportnapot. 

Szakértői tanulmány segítheti a Szigetköz fejlődését

A cél a régió kiemelt fejlesztési területté emelése.

Kiberbiztonságról és drogprevencióról tartanak felvilágosítást a vasi bűnmegelőzési szakemberek

A Házhoz megyünk! program ezúttal Szentgotthárdon és Körmenden folytatódik.

Zárva lesz a Dunakapu mélygarázs Győrben

A járműveikkel bent parkoló autósokat az üzemeltető arra kéri, hogy a létesítményt legkésőbb július 20-ig hagyják el!

Egy jó győri fröccsöt?

Jönnek a Rotary Fröccsnapok!

A haszonállatok szőrnyírásának szerepe a modern állattartásban

A gazdasági haszonállatok ápolása kiemelkedő fontosságú, hiszen ez közvetlenül befolyásolja az állatok egészségét, a termelési eredményeket és a gazdaság fenntarthatóságát is.

Kihirdette a férfi kosárlabda-válogatott 15 fős keretét Gasper Okorn

Szolnokon, és Székesfehérváron játssza hazai meccseit a csapat.