741 millió forinttal drágult meg a szombathelyi közétkeztetés

Farkas Bazsi 2023-02-27 17:55:37
Az önkormányzat nem engedi meg, hogy romoljon a minőség.

A múlt héten tárgyalta a szombathelyi képviselő-testület a város költségvetését. Az előterjesztést egyébként módosítás nélkül fogadta el közgyűlés. 

Az egyik legnagyobb drágulás a tavalyi évhez képest a közétkeztetésben volt. Ahogy az már a közgyűlésen is elhangzott 

összesen 741 millió forinttal drágult meg.

A közgyűlés utáni sajtótájékoztatón kérdeztünk rá, hogy mekkorára rúg most a közétkeztetés teljes költsége.

Ahogy azt Horváth Attila (Éljen Szombathely!) költségvetésért felelős alpolgármester elmondta, közel 1 milliárd 800 millió forintot fizet ki a város idén a közétkeztetésre. 

László Győző (Éljen Szombathely!) alpolgármester mindezt azzal egészette ki, hogy bár hatalmas a többletköltség, a városvezetés mégis úgy döntött, hogy mivel nem szeretnének lejjebb adni a szolgáltatás minőségéből, így kifizetik az emelt árat is.

Szólj hozzá!

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.

Az iskolában rángatta meg fia osztálytársát egy szombathelyi nő

A gyerekek összeszólalkoztak, anyuka meg ment rendet tenni.

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.