Nem kellemetlen Szendrő-Németh Tamás a szombathelyi Fidesznek?

Farkas Bazsi 2023-02-24 17:24:00
A blogger rendre Orbán Viktor miniszterelnököt lejárató posztokat jelentet meg, a párt helyi frakcióvezetője mégis beterjesztette Szendrő javaslatát.

A favédelmi terv szigorítását, egészen pontosan számonkérhetőségének és szankcionálásának lehetőségét kérte a tegnapi szombathelyi közgyűlésen Illés Károly (Fidesz-KDNP) frakcióvezető. A politikus állítása szerint egy állampolgári levelet kapott az összes képviselő Szendrő-Németh Tamástól, ő javasolta ezt a testületnek.

 

Illés előterjesztését aztán el is fogadta a közgyűlés azzal, hogy a következő ülésre megvizsgálják mit lehet tenni a témában és ha lehet, akkor előkészítenek egy határozati javaslatot, majd meg is tárgyalják.

A mai szokásos közgyűlés utáni sajtótájékoztatón tettük fel a kérdést, hogy nem kellemetlen-e Szendrő-Németh Tamás a Fidesznek, hiszen a blogger rendre Orbán Viktor miniszterelnököt és a hozzá közeállókat gúnyoló mémeket posztol ki az oldalára.

 

Ő egy civil ember, civilként nehezményezte azt a brutális fairtást, ami mi is nehezményeztünk ott a Homok úti térségben. Nagyon fontos azt tudni, hogy a favédelmi terv a jelenlegi városvezetés, illetve Németh Ákos zöld tanácsnok javaslatára került bevezetésre. Ennek jelenleg csak neve van, és semmi más. A favédelmi terv mégis fontos jelentőséggel bírt a terület eladásokar, ugyanis az a jelentkező vehette meg, aki rendelkezett ezzel a dokumentummal. Ha egy favédelmi tervnek fontos szerepe van abban, hogy ki juthat hozzá önkormányzati ingatlanokhoz, aztán pedig a tervet elfelejtik és azt tesz a területtel, amit akar, akkor ennek sok értelme nincs.

 

A mi álláspontunk egy civil ember álláspontjával egyezett meg. Az ő javaslatát átdolgozva terjesztettük a közgyűlés elé annak érdekében, hogy a favédelmi tervnek ténylegesen legyen szerepe. Kézzelfogható, akár szankcionálható.

És az egyéb munkássága?

Nem tisztem minősíteni egy civil ember egyéb munkásságát.

Közéleti témákban szokott véleményt nyilvánítani.

Nyilvánítson, joga van hozzá.

 

Ez nekem csak azért furcsa, mert a Fideszt olyan szervezetnek ismertem meg, amelyik nem nagyon szokott támogatni - még ha velük egyező álláspontról is van szó - olyan kezdeményezéseket, amelynek előterjesztője a szervezetet bármi módon bírálja. Nemhogy Orbán Viktort.

Én nem gondolom, hogy a Fidesz így működne. Nagyon sok olyan együttműködő van, aki kritikát fogalmaz meg akár a működéssel kapcsolatban, akár a döntésekkel kapcsolatban. Én magam is szoktam megfogalmazni kritikákat, egy ilyen emlékezetes ügy volt a kötelezően előírt parkolók. Még a mi városvezetésünk szorgalmazta, hogy az újépítésű ingatlanokhoz minimum két parkolóhely legyen az előírás lakásonként. El is indítottuk aztán a jelenlegi városvezetés vezette be. A kormány aztán covid alatt hozott egy döntést, amivel ezt eltörölte. Ezzel például nem értettem egyet.

 

A demokráciában az teljesen megszokott, hogy az embereknek van véleményük.

Akkor nem kellemetlen Szendrő-Németh Tamás a Fidesznek?

Szendrő-Németh Tamás egyéb tevékenységével nem foglalkozok. Azt nem is szeretném minősíteni. Nem is követem. 

Szólj hozzá!

Leállította a TISZA-kormány az M87-es, vagyis a Kőszeg-Szombathely közötti 2x2 sávos út megépítését

A Fidesz-kormány 50%-kal túlárazottan akarta, koncesszióban megépíteni.

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.

Bemutatták a 3550 milliárd forintból megvalósuló Baross Gábor vasútfejlesztési programot, aminek keretében megújul a győri vasútállomás is

A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.

Orbán Viktor fellázadt az ellen a rendszer ellen, amit tizenhat éven át saját maga épített fel

A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.

Graffitiseket csíptek el Szombathelyen

Mindig elkapnak, amikor a falra íro....

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.