Az elmúlt két évben 10 millió forinttal emelkedett az otthonteremtés Vas megyében

ugytudjuk.hu 2023-02-20 15:12:15
A legkeresettebb Szombathely és környéke.

A Duna House 2022-es tranzakciós adatai alapján Vas megyében 10 millió forinttal többet költöttek átlagosan a vásárlók ingatlanra, mint a pandémia sújtotta 2020-as évben. Otthonteremtés céljából a legkeresettebb Szombathely és környéke, a tranzakciók több mint 60%-a zárult ezen a területen tavaly. A vármegye aktuális kínálatában egyre gyakoribb a 100 millió forint felett meghirdetett otthonok előfordulása.

„A 2020-as árszinthez viszonyítva 10 millió forinttal, vagyis 44%-kal nőtt az ingatlanra fordított összeg a vármegyében, az összes ingatlantípust figyelembevéve átlagosan 31,4 millió forintért lehetett 81 négyzetméter alapterületű otthonhoz jutni. A vármegyeszékhelyen és agglomerációjában valósult meg a legtöbb tranzakció a tavalyi év során, azonban a közkedvelt kulturális, illetve egészségturisztikai utazási célpontok, vagyis Kőszeg és Sárvár továbbra is népszerűek a vásárlók körében.” – kezdte Benedikt Károly, a Duna House PR- és elemzési vezetője.

„Míg országos szinten reneszánszukat élik a rezsivédett panelek, addig a nyugati országhatárnál inkább a téglalakások (34%) iránt volt élénk a kereslet az előző év tranzakciós adatai alapján. Egy év alatt 20%-kal emelkedett a téglaépítésű lakások négyzetméterára, így 460 ezer forintnál is többe került egy négyzetméter a vármegyében.” – folytatta a szakértő.

Országos viszonylatban is magas, 13%-os arányban szerepeltek a vármegyei tranzakciók között az újépítésű ingatlanok, amelyekért 2021-hez képest 16%-kal többet kellett fizetniük a vásárlóknak, így az átlagos négyzetméterár meghaladta a 600 ezer forintot. Az újépítésű ingatlanra fordított átlagos összeg 44,2 millió forint volt 2022-ben, ami 34%-kal több, mint az előző évben, ugyanakkor szerencsésnek érezhetik magukat a Vas vármegyei vásárlók, hiszen számos vármegyével ellentétben ezen a területen a vételárral együtt a megvásárolt ingatlan mérete is gyarapodott, 63-ról 73 négyzetméterre változott.

A vármegyei eladások középpontjában a legnagyobb, 46%-os arányban a családiházak szerepeltek 2022-ben. „Az ingatlantípusok közül a Duna House értékesítői a legjelentősebb árváltozást a házak esetében tapasztalták, egy év alatt 42%-kal lettek drágábbak ezek az ingatlanok, az átlagos négyzetméterár 317 ezer forint volt. A tavalyi év során egy átlagos Vas vármegyei házvásárló 33,1 millió forintot költött otthonteremtésre, amiért átlagosan 104 m2 méretű ingatlant kapott, ez a két évvel ezelőttinél 10 négyzetméterrel csekélyebb alapterület mellett 10 millió forint plusz költséget jelentett.” – tette hozzá Benedikt Károly.

Az ingatlanpiaci kereslet a 2022-es év második felétől országos szinten alábbhagyott, ami alól a nyugati régió sem jelent kivételt, ugyanakkor egyre szaporodnak a Duna House kínálatában a nagyértékű, 100 millió forint körüli és az azt meghaladó eladó ingatlanok. Az értékesítésre váró Vas vármegyei ingatlanok között számos különlegesség található akár befektetés céljából, akár saját használatra keresnek az érdeklődők. 

Szólj hozzá!

Pintér Bence Szijjártó Pétertől kér segítséget, az új amerikai vámok miatt!

Donald Trump legújabb intézkedései megfojthatják a komplett győri autóipart.

Győrben járt Yakari

Bár a bolondok napja tegnap volt, áprilisi tréfának sem lett volna utolsó, ahogy egy autós közlekedett Győrben.

Gulyás Gergely: Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból

A felmondási eljárást, az alkotmányos és a nemzetközi jogi kereteknek megfelelően, a kormány csütörtökön kezdeményezi.

Minden eddiginél komolyabb odafigyelést kér Győr polgármestere a ragadós száj - és körömfájás járvány kapcsán!

Pintér Bence hosszú posztban osztotta meg gondolatait a pusztító betegséggel kapcsolatban. 

Vége Tiby szezonjának

Térdsérülése mellé vakbélgyulladást kapott. Aleksa Novakoviccal a szezon végéig szóló szerződést kötött a klub.

Győr-Moson-Sopron vármegyében újabb két telephely érintett a ragadós száj - és körömfájás járványban!

Hiába a minden eddiginél szigorúbb védekezés, a járvány terjed. Pedig még durrogtatást is bevetnek.

172 millió forintot spórol a győri önkormányzat azzal, hogy a polgármester leállított három szobor-beruházást

Máshogy kívánnak emléket állítani a győri keksznek, a balettnek, és a textiliparnak.

Április közepén indul a szombathelyi húsvéti vásár

Jön Farkasházi Réka és a Tintanyúl, zenél a Koprive, és a Zabszalma.

Megkapta a Haladás VSE a kiemelt sportegyesületi státuszért szignózott 250 millió forintot

Az egyesület friss közleményében a szombathelyi önkormányzattól kér további anyagi támogatást, és átláthatóságot ígér.