A kormány bevezeti az LMP által javasolt klímabérletet, de…

Farkas Bazsi 2023-02-19 16:30:55
Nem került bele a városi tömegközlekedés.

Orbán Viktor tegnap bejelentette, hogy megyei és országos tömegközlekedési bérleteket vezetnek be, az LMP szerint sokat elmond az egész évértékelőről, hogy ez az egyetlen mondat, amire érdemben reagálni lehet. Bakos Bernadett, a zöldek Parlamenti képviselője szerint ez a beszéd egy közvetett beismerés volt, hiszen Orbán egyáltalán nem beszélt az akkumulátor-nagyhatalommá válásról, holott eddig a kormány részéről a csapból is ez folyt. Orbán mégsem beszélt erről, hiszen rájöttek, hogy a magyarok egyáltalán nem szeretnék kiárusítani a termőföldjeiket, vízkincseiket kínai gyáraknak.

Bakos ezután visszatért a tömegközlekedési bérletekre, amelyekkel kapcsolatosan elmondta, hogy az LMP alapvetően támogatja a javaslatot, de azt is megjegyezte, hogy most sokkal egyszerűbb lenne a helyzet, ha már tavaly elfogadták volna a zöldek klímabérletét. Azt is megjegyezte viszont, hogy a kormány kiüresítette a tervet, hiszen nem került bele a városi tömegközlekedés, hiszen ez lenne a lelke az egésznek, így lehetne sokkal jobban felhasználni az ingázók számára is. Orbán arról sem beszélt, hogy a MÁV és Volán esetében lesz bármilyen forrásnövelés, hiszen ezek a cégek jelenleg is nehéz anyagi helyzetben vannak, értelemszerűen kompenzálni kell őket az olcsóbb bérletekért cserébe.

Az LMP szerint a jövőben tovább kell támogatni a közösségi közlekedést, Bakos hozzátette: sokat elmond a kormányról, hogy nem maradt már más kreatív ötlete, csak az, hogy megcsonkítva, kiüresítve benyújtja az általuk javasolt klímabérletet

Szólj hozzá!

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.

Megszólalt a Szőlő utcai ügy koronatanúja – súlyos részletek kerültek nyilvánosságra

Az áldozat videóinterjúban mondta el, hogyan használta ki és erőszakolta meg Juhász Péter Pál.

5 év börtönt kapott a két hetes gyermekét súlyosan bántalmazó szombathelyi anya

A Győri Ítélőtábla helyben hagyta a Szombathelyi Törvényszék korábbi ítéletét.

Adventi moziestek Győrben, az Olimpiai Sportparkban

Meghitt filmélmények egész decemberben. 

December 5-én újra jótékonysági főzés lesz a győri vásárcsarnoknál 

Egy tál meleg étellel bárki segíthet a gyerekeknek és a rászorulóknak.

Korszerű karbantartóbázist építene a GYSEV Szombathelyre

A létesítmény a Szolnokon gyártott szuper-vonatokat szolgálná ki.

Ötmilliárd forintos szociális tüzelőanyag program indul

Nagy István szerint kétszázezer család juthat így segítséghez.

Pintér Bence - 23 milliárd forint forog kockán

Józan döntést kér a képviselőktől a fürdő ügyében.