LMP: a NER most a balatonaligai magaspartot készül tönkretenni

Farkas Bazsi 2023-02-17 11:51:46
Száz lakásos társasházat akarnak építeni.

A balatonaligai magaspart nyolc millió éve áll, egy ikonikus képződmény a Balaton-medencéjében amely meghatározza a tájképet, ráadásul egy fontos élőhely is, azonban a NER miatt most veszélybe került, hiszen a kormányhoz közeli oligarchák próbálják mindezt beépíteni és tönkretenni. – mondta el Szendefy Mária, az LMP – Magyarország Zöld Pártjának elnökségi tagja, és egyben Somogy megyei elnöke.

Korábban szállodát terveztek, ami lekerült a napirendről, azonban a beruházó ezúttal egy társasház komplexumot próbál építeni a magaspartra, több, mint száz lakással és parkolóval, húsz méteres épületekkel. Ez egyfelől veszélyezteti a magaspartot, másfelől tönkreteszi a tó panorámáját. Már a bíróság is kimondta, hogy mindez veszélyezteti a magaspartot, a pécsi törvényszék pedig indokoltnak látta a beruházás felfüggesztését, hiszen közérdeket sértenek azzal, ha károsítják a magaspartot és környékét. Az LMP azonban nem érti, hogy a kormány és Aliga polgármestere miért a magánérdeket helyezi előtérbe a közérdekek helyett.

A zöldek szerint igenis egyeztetni kell a civilekkel és a nyaraló tulajdonosokkal egy-egy ilyen beruházás előtt. Szendefy hozzátette, a pécsi törvényszék ítélete pozitívum, de ez csak egy időszakos védelem, nem lehet hátra dőlni, ezért az LMP több lépést is kezdeményez az ügyben. Többek között az alapvető jogok biztosához fordulnak, ezen kívül a természetvédelmi törvény alapján kezdeményeznek egy helyi törvénynél erősebb, országos szintű védelmet a magaspart védelmére. Újra benyújtják azt a határozati javaslatukat, ami eltörölné a nemzetgazdaságilag kiemelt beruházási státuszt az ilyen, és hasonló beruházásoknál, hiszen ez nem közérdek, hanem színtiszta magánérdek. Ezen kívül az LMP ott lesz Aligán, és minden lehetséges eszközzel akadályozni fogják az ilyen rémálmok megvalósulását.

Szólj hozzá!

Engedély nélkül tárolt otthonában lőszert egy vasi férfi

Egy osztrák ház lomtalanításakor találta a zsákmányt. 

Konferencia-liga meccset játszik az ETO FC csütörtökön

Jerevánban lép pályára a győri csapat.

Milyen burkolatot válasszunk beltéri lépcsőhöz?

A beltéri lépcső nemcsak egy közlekedési útvonal, hanem egy meghatározó belsőépítészeti elem is, amely nagyban hozzájárul az otthon stílusához és hangulatához.

Mindjárt kiderül, hogy ki tanulhat tovább

Szerda este kihirdetik a ponthatárokat.

Nyári diákmunka kisokos

Tippek, hogyan legyen minden rendben. 

50 év feletti győriek, figyelem!

Kérdőív készül a lakosság életkörülményeiről.

54 millió forint kárt okozott a csaló házaspár GY-M-S megyében

Kamu asztalos vállalkozással csalták ki a pénzt a megrendelőktől. 

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

A pályaudvaron a 2019-es felújítást követő legnagyobb beruházást hajtják végre.

Kósa Lajos szerint rendben van az ország aranytartaléka

Úgy tűnik ez még nem veszítette el ‘köz’ jellegét.

Mit vigyél babalátogatóba?

Egy új családtag érkezése mindig izgalmas pillanatokat szül.

Pannonia Boost – Egy szombathelyi vállalkozás, ami új lendületet ad a cégeknek

A digitális jelenlét ma már nem csak egy opció – a sikeres vállalkozások egyik alapfeltétele.

Lemondott Haba Vilmos, a győri Jobbik elnöke

Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

Weöres Sándor és Károlyi Amy beugrott egy feketére a szombathelyi Nagyszállóba

Különös alakok lepték el a bezárt hotel földszinti ablakait. Derkovits Gyula önarcképe is megjelenik.