Egyelőre nem válaszolt Dézsi Csaba András arra, hogy lemond-e egyetemi kuratóriumi tagságáról

Pintér Bence 2023-02-10 15:15:09
A kormánytagoknak le kell, a polgármesterekről nincs még fix döntés.

Miután kikerült az egyetemi alapítványok kuratóriumaiban ülő kormánypárti politikusok miatt az alapítványokhoz átjátszott egyetemek hallgatói és oktatói kikerültek a különféle EU-s programokból, csütörtökön Gulyás Gergely kancelláriaminiszter bejelentette, hogy a kormánytagok, illetve a kormány egyéb képviselői lemondanak kuratóriumi tagságukról. Így kikerül például a győri Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumából Szijjártó Péter külügyminiszter.

Nem hangzott el azonban semmi konkrétum azzal kapcsolatban, hogy a polgármestereknek, így Dézsi Csaba András fideszes győri polgármesternek le kell-e mondani a tagságáról,

erről Gulyás azt mondta, hogy ezen a területen még várják az EU igényeit.

Megkérdeztük ezért a győri polgármestert arról, hogy lemond-e a kuratóriumi tagságáról – amelyért főorvosi és polgármesteri fizetése mellett havonta bruttó 1 millió 500 ezer forint díjazást kap –, de választ nem kaptunk a városháza sajtóosztályáról.

Korábban az Átlátszó.hu megpróbálta kikérni a győri egyetemi alapítvány kuratóriumának találkozóiról szóló jegyzőkönyveket, hogy kiderüljön, pontosan milyen munkát végeznek itt, vagy egyáltalán részt vesznek-e a politikusok az üléseken, egyelőre azonban nem kapta meg ezeket az oknyomozó portál.

Szólj hozzá!

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.

Késsel támadt anyjára, és nagyanyjára egy fiatalkorú Gönyün

A fiatal úgy érezte, hogy szüleinek a kapcsolata konfliktusokkal terhelt, emiatt már nem akart velük élni, ezért 2025 nyarán elhatározta, hogy megöli őket.

Hamis euróval fizettek Szombathelyen és Vasváron

Az elkövető emellett csekély mennyiséget meghaladó új pszichoaktív anyagot is megszerzett és magánál tartott.

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.