LMP: Az országos népszavazás biztosíthatja, hogy a kormány ne trükközhessen az akkumulátorgyárak helyszíneivel

Farkas Bazsi 2023-02-09 16:15:04
A profit kimegy, a szennyezett környezet marad.

Az LMP – Magyarország Zöld Pártja azért kezdeményezett országos népszavazást, hogy a német autógyártókat és az ázsiai akkumulátorgyárakat készségesen kiszolgáló kormány, a jövőben a helyiek kifejezett hozzájárulása nélkül ne áldozhassa fel vízkincsünket, termőföldjeinket, gyermekeink jövőjét a multinacionális cégek profitjának érdekében.

Tetlák Örs a zöldek elnökségi tagja és egyben Érd város alpolgármestere emlékeztet arra, hogy öt évvel ezelőtt az LMP aktivistái akadályozták meg az érdi közgyűlésen, hogy a Fidesz tönkre tegye az Elvira-majort, hiszen a kormány a gyümölcsös helyén ipari parkot hozott volna létre, hogy akkumulátorgyárat hozzon ott létre. Azonban a Fidesz végül mégis kiszolgálta a dél-koreai céget, hiszen Érd és az Elvira Major ugyan megúszta a beruházást, de Komáromban megvalósult a befektetés.

Éppen ezért van szükség országos népszavazásra, hiszen hiába sikeres egy helyi népszavazás Debrecenben, ha a beruházást a Fidesz pár kilométerrel arrébb viszi. Tetlák hangsúlyozta azt is, hogy a kormány nem kérdezi meg a településen élőket, elzárja őket a döntéstől, ráadásul a gyárakban jellemzően vendégmunkásokat dolgoztatnak, alacsonyan tartva a bérszínvonalat. Ezen kívül további adókedvezményeket is biztosítanak ezeknek a cégeknek, miközben a környezetvédelmi szabályozás elfogadhatatlan.

Ha ez nem lenne elég, elképesztő mennyiségű állami támogatásokat is kapnak ezek a multinacionális vállalatok, miközben a nyereséget kiviszik az országból, a környezetszennyezést pedig itt hagyják. Az LMP szerint a profit soha nem előzheti meg az embert, sem a természetet, Magyarország saját mértékéhez képest már most is bőven elegendő akkumulátorgyárral rendelkezik, a külföldi igények miatt hazánk vízkincsét kiárusítani pedig annyira zöld, mint amennyire nemzeti: semennyire. Tetlák szerint ezért van szükség országos népszavazásra, hogy egyetlen település se járjon úgy, mint Sóskút, Iváncsa, vagy Debrecen.

Szólj hozzá!

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.