Lázár János belengette a vasi útfejlesztéseket, de a kormánynak halvány lila gőze sincs arról, hogy mikor indulhatnak meg a beruházások

Farkas Bazsi 2023-02-09 07:24:00
De legalább kiemelt figyelmet kapnak, az is valami.

Komoly politikai road show-t nyomott le a frissen kinevezett államtitkára, Ágh Péter (Fidesz-KNDP) meghívására Lázár János (Fidesz-KDNP) Építési és Közlekedési Miniszter január közepén Észak-Vas megyében.

A miniszter többek között Celldömölkön, Sárváron, Kőszegen is járt. Celldömölkön beszédet is mondott, ahol a várható Vas megyei útfejlesztésekről is beszélt. 

A miniszter a szombathelyi elkerülő megépítését, a Körmend és Szombathely közötti négysávos autóút megépítését és a Szombathely-Kőszeg közötti gyorsforgalmi út megépítését jelölte meg a tárcájához tartozó kiemelt projektként.

Ahogy arról már korábbi, nagy olvasottságot kiváltott, cikkünkben is írtunk tavaly éppen Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térségének fideszes parlamenti képviselője jelentette be, hogy a szombathelyi északkeleti elkerülő építését felfüggesztették. 

Azt pedig kérdésünkre válaszolta a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt., hogy a Kőszeg-Szombathely 2x2 sávos gyorsforgalmi út kivitelezésének megkezdése felülvizsgálat alatt van.

Most Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője kérdezte meg konkrétan az Építési és Közlekedési Minisztériumtól, hogy egészen pontosan mikor indulhatnak meg a Lázár miniszter által kiemelt beruházásként emlegetett útépítések.

A kérdésre Csepreghy Nándor miniszterhelyettes válaszolt:

Tisztelt képviselő úr! A kormány folyamatosan mérlegeli a gazdasági helyzetet és ennek függvényében fogja elindítani a beígért beruházásokat. 

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.