Jelentősen, 174 millió forinttal nőtt Dézsi polgármester vagyona

Pintér Bence 2023-02-02 14:40:54
Megtakarításait növelte a polgármester, aki az osztalékok mellett négy helyről kap fizetést.

Megjelentek a tavalyi évre vonatkozó vagyonbevallások Győr honlapján, miután délután levélben érdeklődtünk a jegyzőnél, hogy idén is külön kell-e emlékeztetni a hivatalt, hogy egyszer már pert vesztettek azért, mert nem rakták ki a friss bevallásokat. Hamarosan jelentkezünk a bevallások alapos áttekintésével, egyelőre csak a polgármesterét nézük meg, aki nagyon jó évet zárt.

Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) polgármester ugyanis tavaly még csak 132 millió forint különféle megtakarítást vallott be, idén már 310 millió 700 ezer forintot, ami 178 millió forintos növekedés.

A cégeiből vett fel a polgármester 114 millió forint osztalékot, ezen felül viszont itt jelzett vagyontárgyát legalábbis nem adta el, orvosi, egyetemi, egyetemi kuratóriumi és polgármesteri fizetése pedig bruttóban összesen havi 6 millió forint körül mozog, így az még nem ad teljesen számot a megtakarítások növekedéséről.

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.