Ahogy Banglades sem ruhagyártó nagyhatalom, Magyarország sem lesz akkumulátorgyártó nagyhatalom

Farkas Bazsi 2023-02-02 15:54:46
Máris reagált az LMP a kormány akkumulátorgyár építési könnyítésére.

Szerdán tette közzé a Külgazdasági és Külügyminisztérium azt a jogszabálytervezetet, amely kivonja a nemzetgazdasági célból kiemelt beruházásokat a területrendezési terv hatálya alól és így tovább lazítaná az egyébként sem combos elvárásokat, felmentést adna az önkormányzati településrendezési követelmények alól.

Nem könnyű a dolgunk, mert a német autógyárak és az ázsiai akkumulátorgyárak összefogtak Magyarország leigázására, és ebben az Orbán kormány készséges partner, a szennyező multinacionális tőke készséges szálláscsinálója. Ez újabb pofon a helyi közösségeknek, akik szeretnék megóvni településüket, környezetüket. Ezzel a jogszabálytervezettel a kormány végleg átlép a helyi közösségek önrendelkezési jogán, amikor egy odatelepítendő veszélyes üzemről van szó.

Ezért is fontos az LMP országos népszavazási kezdeményezése, mely garantálná, hogy csak akkor épülhessen akkumulátorgyár, ha ezt a helyiek kifejezetten támogatják. Ezzel a rendelettervezettel a kormány tovább megy azon az úton, hogy kiszolgáltassa az akkumulátorgyártásnak a már így is szűkös erőforrásainkat:  vizeinket, az energiánkat és termőföldünket is. Mindez azért, hogy „akkumulátorgyártó nagyhatalom" legyünk.

Szólj hozzá!

Király Gábor: A kapus a legintelligensebb ember a pályán

Interjút adott a Szombathely díszpolgára.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.