Új parkok, nyilvános wc, madártani ösvény és még sok minden mást is megálmodott a szombathelyi belvárosba a körzet képviselője

Farkas Bazsi 2023-02-01 18:01:47
Aligha lesz pénz a több milliárd forintos csomagra, de Takátsné szokás szerint benyújtotta javaslatát a városi költségvetéshez.

Akár csak a korábbi években idén januárban is benyújtotta fejlesztési javaslatát a szombathelyi belvárosra Takátsné Tenki Mária (Fidesz-KDNP) a körzet képviselője.

A képviselő - a rendelkezésünkre általa bocsájtott lista alapján -  elképzelése szerint a Pelikán-parkban például fitneszpark, fiatalok találkozóhelye és madártani ösvény is létesülhetne, a tervek szerint ez 97 millió forintba kerülne. 

De a Gyöngyös-patak mellett a Borostyánkő áruház mögött a szépkorúak parkját is megálmodta, ez az előzetes kalkuláció szerint 70 millió 500 ezer forintba kerülne.

Több játszótér és zöldfelület megújítása, a Deák Ferenc utca 76. belső tömbjének átépítése is szerepel a programban.

Mutatjuk a listát teljes egészében:

Fotó: Takátsné Tenki Mária

Fotó: Takátsné Tenki Mária

Fotó: Takátsné Tenki Mária

Fotó: Takátsné Tenki Mária

Fotó: Takátsné Tenki Mária

Fotó: Takátsné Tenki Mária

Szólj hozzá!

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.