Most egy ideig biztosan nem ázik be többet a szombathelyi MMIK

Farkas Bazsi 2023-02-01 07:23:55
Elkészült a tető szigetelése, ami Rétvári államtitkár szerint már több mint egy éve készen van.

Befejeződött a lapostető hő és vízszigetelési munka, kicserélése kerültek a tetővilágító ablakok. Ezzel az MMIK Szombathely épületének tetőről történő évtizedes beázása megszűnt - posztolták a remek hírt január 25-én az intézmény Facebook-oldalán.

Mindez azért érdekes, mert már 2021-ben az akkor még létező Emberi Erőforrások államtitkáraként, Rétvári Bence egy írásbeli kérdésre adott válaszában azt írta az állami fenntartású szombathelyi intézménnyel kapcsolatban, hogy:

a lapostetőről az esővíz ejtőcsöveken keresztüli elvezetésének helyreállítása megtörtént, az érintett beázást okozót részek kicserélésre kerültek.

Vagyis megszüntették a beázást.

Ha meg kétszer is megszüntették, akkor meg egészen biztos, hogy nem talál többet utat az esővíz az épületbe.

Szólj hozzá!

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.