Egész évben jubilál az Ocho Macho

Farkas Bazsi 2023-01-30 15:19:00
Idei első dalában mond hálát a zenekar.

20 éve annak, hogy a háromszoros platinalemezes, Fonogram-jelölt zenekar, az Ocho Macho elindult. Egy egész éves majálissal készülnek megünnepelni ezt a beteljesült mérföldkövet, aminek első állomása, a debütáló „Háladal".

Ocho Macho - Háladal (Official Lyric Video)

null

„Tavalyi alkotói évünkben nagyon sok új dal született, a producerrel Deseő Balázzsal közösen, akivel annak idején a 'De Puta Madre' című lemezünkön dolgoztunk. Annyit már most biztosan elárulhatok, hogy igazi Ocho-s felvételekkel készülünk és nagy szerepet szánunk a közönségünknek is" – osztotta meg a frontember Kirchknopf Gergő, aki elmondta, hogy úgy tudott fennmaradni a reagge, ska, punk és latin elemeket ötvöző formáció, hogy hatalmas szabadságot adnak az alkotásban egymásnak a tagok, így a kreatív energiák cseppet sem hagytak alább. Így történt ez a most megjelenő „Háladal" stúdiómunkálatai során is, amely segít rácsodálkozni az apró, de jelentőségteli pillanatokra:

„A „Háladal" egy lassabb tempójú, letisztult dal lett, a szövege olyan jelenségekért ad hálát, amivel mi emberek találkozunk a hétköznapjainkban és talán észre sem vesszük. Nagyon jó érzés fogott el a szöveg írásakor, Balázs pedig bátorított, hogy vigyük tovább. A szerzeményben felfedezhetjük a 80-as évek hangzását, van benne egy kis rejtett plusz: énekeffektek, elektronika, anélkül, hogy elnyomná a dal üzenetét. Ya Ou vokálja, pedig zseniális, teljességgel kinyílt a zene, amikor beszállt az éneklésbe!"

A nyolc macsó számára mindez még csak a kezdet, hiszen rövidesen új kiadványokkal készülnek, március 17-én pedig FIRKIN-nel indítják a koncertszezont a Barba Negra színpadán!

Szólj hozzá!

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.