Tüntetést szervez az LMP Debrecenbe

Farkas Bazsi 2023-01-25 14:42:00
A párt minden önkormányzati képviselője előterjesztéssel próbálja megvédeni a helyieket.

Az LMP továbbra is küzd az ellen, hogy az országba bárhová, bármikor akkumulátorgyárakat lehessen telepíteni, emiatt országos népszavazást is kezdeményeztek a zöldek. Azonban ennél is tovább mennek, az önkormányzatokban sem maradnak tétlenek, a párt önkormányzati képviselői mindenhol be fogják nyújtani azokat az előterjesztéseket, melyek lehetővé teszik, hogy az ott élő emberek megkérdezése nélkül, ne lehessen ilyen gyárakat létesíteni. Minderről Bakos Bernadett, a LMP – Magyarország Zöld Pártjának országgyűlési képviselője beszélt.

Elfogadhatatlannak tartják a zöldek, hogy a helyieket nem kérdezik meg, hiszen az ő jövőjüket befolyásolja egy-egy ilyen beruházás. Tegnapi hír, hogy Komáromban bővítenék az ipari parkot, mindez nemzetgazdasági beruházásnak számítana, azonban erről ismét nem kérdezték meg a helyieket. A városban nem áll rendelkezésre elég víz a gyár működtetéséhez, így nagy valószínűséggel a tatai karsztvizeket használja majd fel a szennyező üzem.

Bakos a debreceni tervezett akkumulátorgyárat is megemlítette, ahol a napi vízfogyasztás egy átlagos napon a legoptimálisabb számítás szerint is 3300 köbméter, csúcsidőszakban ennél is többet használna az első üzem, akár 6600 köbmétert is, mely durván 12 ezer család napi vízfelhasználásának felel meg. Mindhárom ütem megvalósulása esetén napi szinten húszezer köbméter víz felhasználására kell számítani, ami megegyezik Debrecen város vízfogyasztásának felével. Ezt az LMP szerint meg kell akadályozni, éppen ezrét tüntetést is szerveznek, a népszavazás mellett a vizeink megvédése érdekében február 9-re a debreceni Csapó utca 1-5. szám elé.

Szólj hozzá!

A szövetség megerősítette, nem épül kézilabda-csarnok Szombathely

Állami pénzből egészen biztosan 2026-ban sem fog. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak. 

Németh Martin és Strompová Viktória jutott tovább a Tisza Vas02-es választókerületi előválasztásán

A második fordulóban már mindenki szavazhat, aki ebben a kerületben lakik.

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.