Csak szólni kellett: gyorsan ráncba szedik a szombathelyi Petőfi-telep játszóterét

Farkas Bazsi 2023-01-17 19:14:12
Több, mint 100 gyerek lakik az alig 7 utcából álló városrészen.

A decemberi szombathelyi közmeghallgatáson kért szót a Petőfi-telep egyik lakója. Itt hangzott el, hogy a városrész alig 7 utcából áll, ennek ellenére nagyon sok a gyerek. A közel 550 fős lakosból több mint 100 18 év alatti. Lenne tehát igény játszótérre, sportpályára csakhogy a Halastó utcai játszótér igen csak leromlott állapotban van.

A játszóteret 1988-ban sportligetnek alakították ki, így elég nagy területet foglal magában, a Rohonci úti pálya mindössze 600 négyzetméterrel nagyobb. 

Fotók: Farkas Bazsi

 

2003-ban a Petőfi-telepért Egyesület eredményesen pályázott új játszóeszközökre. Ez volt az utolsó alkalom, hogy a játszótéren bármi változás történt. 

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester a közmeghallgatáson ígérte meg, hogy záros határidőn belül ő maga fog kimenni és megnézni a játszóteret. Amit pedig csak tudnak javítanak a helyzeten.

Az egyeztetések során a mai nap került sor arra, hogy a városvezetés, Ágh Ernő (Fidesz-KDNP) a körzet képviselője és a lakosok közössen tanácskozzanak a helyszínen a folytatást illetően.

Horváth Soma (Éljen Szombathely!) városüzemeltetésért felelős alpolgármester kész listával érkezett, amit a főkertésszel és a parkfenntartás vezetőjével már korábban leegyeztetett.

Fotók: Farkas Bazsi

Ezek szerint 60 napon belűl lefestik a focikapukat és kicserélik a hálókat, homokzót telepítenek, felújítják az egyik pingpongasztalt, kicserélik a mérleghintát, ütéscsillapítót és padokat cserélnek, kicserélik a hinta felső gerendáját.

A tervezett munkára több mint egy millió forintot költ el a város.

Sok ötlet elhangzott a helyszíni bejáráson. A lakók felvetették, hogy bitumenes pályára is szükség lenne, ahol kosárlabdázni, röplabdázni lehetne, de egy felnőtt fittnesz parknak is örülnének, hiszen mint mondták, a 14-16 éves gyerekeket is lehetne ezzel kötni.

Nemény arra tett ígéretet, hogy amint az eu-s források megnyílnak ezeket a feladatokat is sorra fogják venni. 

Szólj hozzá!

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.