Sikeres 2022-es évet zárt az Audi Hungaria

Pintér Bence 2023-01-16 15:50:35
A járműgyártásban az eddigi legtöbb, 171 134 gyártott autó gördült le a gyártósorról.

Az Audi Hungaria 2022-ben a globális kihívások és bizonytalanságok ellenére sikeres termelési évet zárt – derült ki a cég közleményéből.

2022-ben összesen 171 134 Audi modell (beleértve a brazil SKD-gyártás számára készült gépkocsikat is) gördült le a gyártósorról, mellyel rekordteljesítményt ért el az Audi Hungaria.

Az Audi Q3 volt a legmagasabb darabszámban gyártott modell, amelyből 98 665 darab készült. Az Audi Q3 mellett 64 343 Q3 Sportback valamint 6 291 TT Coupé és 1 835 TT Roadster készült Győrben. Az elektromos hajtáslánccal rendelkező Q3 és Q3 Sportback modellek közül 21 466 darab plug-in-hibrid modell készült 2022-ben, valamint 25 181 mild hibrid.

Az Audi Hungaria továbbra is az ország egyik legnagyobb munkáltatója, az évet 11 957 munkatárssal zárta.

Az Audi Hungaria a világ legnagyobb motorgyáraként az elmúlt évben összesen 1 677 545 motort, köztük 108 097 elektromos hajtást gyártott. Emellett a vállalat 221 141 háromhengeres-, 684 018 négyhengeres benzin- és 293 667 dízelmotort gyártott. Az öthengeres Otto-motorból 21 745 darab készült az év során, míg hathengeres erőforrásból 265 857 benzin- és 77 931 dízelmotor. Ezen kívül az Audi Hungaria 5 089 tízhengeres motort gyártott.

„Csakúgy, mint vállalatunk fennállásának elmúlt közel három évtizedében, a 2022-es évet is sikeresen zártuk. A külső tényezők, mint a pandémia következményei, vagy az energia- és nyersanyag ellátási nehézségek eddig soha nem látott kihívások elé állították vállalatunkat. Termelésünk magas volumene viszont egyértelműen bizonyítja, hogy a nehéz keretfeltételek ellenére is nagyszerű teljesítményre vagyunk képesek, köszönhetően munkatársaink rugalmasságának, kiváló szakértelmének és sokéves tapasztalatának. Továbbra is jó úton haladunk Next Level stratégiánk mentén. A 2023-as évben újabb mérföldköveket fogunk elérni a digitalizáció, az elektromobilitás és a fenntarthatóság terén, emellett tovább fejlesztjük üzleti modellünket, főként a Shared Competence Center (SCC) területén. 2023-ban ismét megmutatjuk, hogy az Audi Hungaria csapata milyen nagyszerű dolgokra képes”

– mondta Alfons Dintner, az Audi Hungaria Zrt. igazgatóságának elnöke a közlemény szerint. A vállalat 2023-ban ünnepli fennállásának 30 éves jubileumát.

Nyitókép: Audi Hungaria

Szólj hozzá!

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.